Derby dla Ślęzy. Zasłużone zwycięstwo wrocławianek

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-12-11 22:45

Chociaż Ślęza grała u siebie, to faworytem spotkania był zespół z Polkowic. Początek meczu był jednak bardzo wyrównany i wrocławianki wcale nie ustępowały mistrzyniom Polski. Trener CCC Maros Kovacik szalał przy linii bocznej pokrzykując na swoje podopieczne i zwracając uwagę na grę przede wszystkim w defensywie. Po jednej z akcji Ślęzy zakończonej punktami, zrezygnowany usiadł na ławce i kręcił z niedowierzaniem głową.

W drugiej kwarcie wrocławianki prowadziły już 37:24. Chwilę wcześniej z boiska zeszła Monika Naczk i dostała ostrą burę od wściekłego trenera CCC. Jego zespół nie tylko nadal słabo bronił, ale także zawodził w ataku. Pierwsze punkty w tej części spotkania polkowiczanki zdobyły dopiero po blisko sześciu minutach i to z linii rzutów osobistych.

Po dwóch kwartach Ślęza prowadziła 44:35, a kilka chwil po wznowieniu gry zwiększyła przewagę o kolejne dwa oczka. Od tego momentu koszykarki CCC spisywały się znacznie lepiej i spotkanie się wyrównało. Na ławce trenerskiej mistrzyń Polski nadal było nerwowo i w pewnym momencie jeden z trenerów został ukarany przewinieniem technicznym. W tym momencie było 60:51.

W czwartej kwarcie dodatkowe emocje pojawiły się nie tylko na ławkach rezerwowych, ale też na boisku. Zawodniczki obu drużyn popełniały proste błędy i nie trafiały nawet spod samego kosza z czystych pozycji. Po blisko pięciu minutach gry było 4:2 dla Ślęzy w tej części spotkania (66:56). CCC zdołało doprowadzić do stanu 69:66, ale za chwilę świetną akcję przeprowadziła Cierra Burdick i było 72:66. Do końca pozostawała minuta. Kilka chwil później trener Kovacik ponownie w geście bezradności rozłożył ręce, kiedy jego podopieczne popełniły błąd 24 sekund. Ślęza natomiast zaczęła świętowanie derbowego zwycięstwa.

Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 76:70 (26:24, 18:11, 18:19, 14:16)

Ślęza Wrocław: Ana Pocek 19, Nevena Jovanovic 18, Cierra Burdick 14, Abigail Glomazic 8, Agata Dobrowolska 7, Dominika Owczarzak 6, Magdalena Szajtauer 4, Daria Marciniak 0.

CCC Polkowice: Ana-Maria Filip 14, Danielle Robinson 14, Denesha Stallworth 12, Artemis Spanou 10, Weronika Gajda 10, Miljana Bojovic 7, Monika Naczk 3, Julia Tyszkiewicz 0.