Nie Było Grane: Izzy & The Black Trees, Mako Sica, Noże, Siksa & Konstanty Usenko

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-04-25 10:20 | Zmodyfikowano: 2020-04-25 10:20
A|A|A

Nie Było Grane 25/04/20


Trust No One” to tytuł wydanej właśnie, debiutanckiej płyty Izzy & The Black Trees. Kwartetu mającego na swoim koncie ciepło przyjmowane koncert tak w kraju jak i zagranicą (m.in. znany nam Opole Songwriters Festival) oraz występy u boku pojawiających się w NBG Esben and the Witch czy Chelsea Wolfe. Autorka „Hiss Spun” miała porównać poznański kwartet do zespołu Patti Smith, a my sprawdzimy ile w tym prawdy?


Wszystko płynie, ćwicz pamięć” to motto jakie widnieje na okładce debiutanckiego albumy Noży. Materiał z wydanego jesienią „Gniewu” okazał się być na tyle intrygującym, że doczekał się już premiery m.in. scenie TVP Kultura, a my posłuchamy go zastanawiając się nad słusznością przepisu jaki grupa opracowała na muzykę gitarową AD 2020.


Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 19.00 do 21.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Śniło mi się, że zagazowałem się na śmierć, a ludzie wokół krzyczeli...” to już cytat z Alexy Freiheit, a właściwie fragment pochodzący z „Kaspara Hausera”, spektaklu Szczecińskiego Teatru Współczesnego, w którym performerka wespół z Piotrem Buratyńskim wcieliła się w rolę tytułową, przygotowując przy okazji - jako Siksa - muzykę do tegoż. Tej posłuchamy, podobnie jak i ilustracji instrumentalnej stworzonej na granicy jazzu, muzyki etnicznej i minimalu przez Mako Sica i znanego z Jazztopadu Hamida Drake'a. To co prawda nie polscy twórcy, ale album „Balancing Tear” ukazał się sumptem krakowskiego Instant Classic.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama