Tirreno-Adriatico: CCC Sprandi Polkowice 16. w jeździe drużynowej

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-09 21:31
A|A|A

fot. CCC Team Facebook

Grupa CCC Sprandi Polkowice rozpoczęła zmagania w Tirreno-Adriatico od 16.miejsca w jeździe drużynowej na czas. Najszybsza okazała się drużyna BMC Racing, a Daniel Oss został pierwszym liderem wyścigu.

Zawodnicy zmierzyli się z 22,7-kilometrową trasą, która prowadziła w większości wzdłuż wybrzeża. Teren był zupełnie płaski i wolny od jakichkolwiek trudności technicznych – droga była prosta, z kilkoma zakrętami, w okolicach półmetku, gdzie kolarze nawracali.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice wystartowała jako piąta. Victor de la Parte, Davide Rebellin, Leszek Pluciński, Łukasz Owsian, Nikolay Mihaylov, Jarosław Marycz i Adrian Honkisz reprezentowali pomarańczowe barwy i uzyskali czas 24:59.

Honkisz, Pluciński i Ponzi dali z siebie wszystko w pierwszej fazie zmagań, poświęcając się na rzecz wyniku drużyny. Gdy De la Parte, Rebellin, Owsian, Mihaylov i Marycz przecięli linię mety zajmowali 5.miejsce. Po ostatnim zespole, Astana, polkowicki zespół został sklasyfikowany na 16. pozycji, ze stratą 1:04 do zwycięskiego zespołu, BMC Racing.

Podopieczni Piotra Wadeckiego pokonali w ten sposób wszystkie grupy ze statusem Professional Continental oraz 3 ekipy World Tour. Jarosław Marycz był pierwszym z „pomarańczowych”, który przeciął kreskę i przed ciężkim, drugim etapem, kończącym się tuż za szczytem wzniesienia, jest najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice (101.lokata).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama