Istrian Spring Trophy: Banaszek 5. na zakończenie chorwackich zmagań

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-14 12:06 | Zmodyfikowano: 2016-03-14 12:06

Finałowy odcinek chorwackich zmagań, z Pazin do Umag, liczył 146 kilometry. Profil był płaski, jednak jazdę mocno utrudniał boczny wiatr, który kilka razy podzielił stawkę. Trudno było w takich warunkach uformować tradycyjną ucieczką, a największa przewaga tego dnia wyniosła ok. 50 sekund.

Na finałowych 20 kilometrach na czele jechała 4-osobowa ucieczka, w której byli Jan Tratnik (Amplatz – BMC), Mauro Finetto (Unieuro Wilier), Domen Novak (Adria Mobil) i Evan Huffman (Rally Cycling). Wypracowali ok. 20-sekundowy zapas nad peletonem, ale zostali doścignięci.

W końcówce na dwójkową akcję zdecydowali się Matej Mugerli (Synergy Baku Cycling Project) i Olivier Pardini (Wallonie – Bruxelles). Zdołali oni przetrzymać pogoń grupy zasadniczej i z tego duetu wyłoniony został zwycięzca. Wygrał Mugerli, a drugi był Pardini. Na trzecim miejscu finiszował najszybszy ze zbliżającego się do czołówki, peletonu, David Per (Adria Mobil).

Bardzo dobrze w końcówce spisał się 19-letni Alan Banaszek. Mistrz Europy juniorów zajął bardzo wysokie 5. miejsce. Dzięki drugiemu miejscu na etapie, Pardini zapewnił sobie końcowy triumf. Patryk Stosz uplasował się na 32. miejscu (2:14).