CCC Sprandi Polkowice na Mediolan-San Remo

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-19 12:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-19 12:30
A|A|A

fot. CCC Team Facebook

"Nasz kalendarz startów obejmuje wiele prestiżowych wyścigów, ale Mediolan-San Remo jest wyjątkowy. Szczególnie dla Włochów. Dla Simone Ponziego to jeden z najważniejszych startów w sezonie i z pewnością będzie chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Trasa odpowiada jego charakterystyce, więc liczymy na jego dobry występ. Davide Rebellin jest natomiast w bardzo dobrej dyspozycji na początku roku i przez Cipressę oraz Poggio będzie chciał przejechać razem z najmocniejszymi. Pozostali kolarze, będą się starali, by ta dwójka wjechała na Via Romę na jak najlepszej pozycji." - mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Zarówno Ponzi, jak i Rebellin mają na koncie starty w La Primavera. Pierwszy z nich jechał w nim 3-krotnie, a drugi dwa razy kończył zmagania na 4.miejscu (ostatni raz w 2008 roku).

W „ósemce” na ten wyścig znalazło się dwóch kolarz, którzy wystartują również w rozgrywanym dwa dni później Volta a Catalunya – Victor de la Parte i Rebellin. Niestety w składzie zabrakło Macieja Paterskiego, który przed rokiem w San Remo był 22. i także startował w obu imprezach (w Katalonii wygrywając pierwszy etap). Dochodzi on do zdrowia po kontuzji kolana, którą odniósł podczas Strade Bianche.

Mediolan-San Remo to jeden z najdłuższych i najbardziej prestiżowych wyścigów jednodniowych na świecie. Z uwagi na znaczenie w kalendarzu i klasyczny profil, przez niektórych nazywany jest „wiosennymi mistrzostwami świata”. Trasa liczy ok. 291 kilometrów (została skrócona o 2km wobec tej z zeszłego sezonu), a w końcówce walka rozgrywa się na dwóch podjazdach – Cipressa i Poggio – na których zwykle dochodzi do licznych ataków. W 2015, po kilku latach przerwy, finisz powrócił na słynną ulicę Via Roma i tam też zakończą się tegoroczne zmagania.

W Mediolan-San Remo weźmie udział 25 ekip, z czego 7 z „dzikimi kartami” – poza CCC Sprandi Polkowice otrzymały je drużyny Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Bora-Argon 18, Cofidis Solution Credits, Southeast – Venezuela i Team Novo Nordisk. Dla „Pomarańczowych” będzie to drugi z rzędu start we włoskim monumencie.

Skład na Mediolan – San Remo (1.UWT, 19.03): Simone Ponzi, Davide Rebellin, Victor de la Parte, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz, Adrian Kurek, Adrian Honkisz, Nikolay Mihaylov.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama