Tour de Suisse: De la Parte 14. na pierwszym górskim etapie

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-16 07:18

Kolumbijczyk Darwin Atapuma wygrał 5. etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii. Wysokie 14. miejsce zdobył Hiszpan Victor de la Parte z CCC Sprandi Polowice.

Nowym liderem został Francuz Pierre Latour; najlepszy Polak Paweł Cieślik jest 21.

Wyścig nie należał do łatwych. Na 5. etapie peleton wjechał w wysokie góry. Na trasie znalazły się trzy długie podjazdy – dwa kategorii HC – Furkapss i prowadzący do mety w Cari – oraz 1.kategorii Gotthardpass. Pogoda też nie ułatwiała jazdy, bo rywalizacja prowadzona była w zimnie i deszczu.

Victor de la Parte bardzo dobrze spisał się na ostatnim podjeździe. Trzymał się on faworytów aż do ok. 2 kilometrów przed metą. Ostatecznie przyjechał na 14.miejscu, 43 sekundy za zwycięzcą. W generalce plasuje się na 20.pozycji, ze stratą 3:42.