CCC Sprandi Polkowice pojedzie dziś w górskich szosowych mistrzostwach Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-27 10:02 | Zmodyfikowano: 2016-08-27 09:30
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Dla zawodników CCC Sprandi Polkowice to będzie pracowity weekend. Czekają ich trzy różne zmagania - worldtourowy wyścig jednodniowy Bretagne Classic – Ouest-France, Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, a także ciekawa belgijska jednodniówka, Schaal Sels. Oba zagraniczne starty dopiero w niedzielę, więc dziś skupiamy się na krajowym wyścigu.

Podczas mistrzostw Polski zawodnicy będą mieli do pokonania 150-kilometrową trasę, składającą się z pięciu okrążeń po Beskidzie Niskim, wokół Jeziora Klimkówki, z dwoma cięższymi podjazdami. Do rundy tej zawodnicy dojadą z miejscowości Uście Gorlickie, gdzie wyznaczony został start. Wiele wydarzyć się może też po zjeździe z pętli, w drodze do mety w Wysowej Zdroju. Na tym odcinku zaplanowano kolejne dwa wzniesienia.

Polkowicki zespół będą reprezentować min. Łukasz Owsian (mistrz z 2014 roku elity i były mistrz U23), Mateusz Taciak (brąz w 2012 i srebro w 2011), Adrian Honkisz (srebro 2012), Jakub Kaczmarek (mistrz U23 z 2015), Leszek Pluciński (mistrz U23 z 2012), znany z jazdy po górach Sylwester Szmyd, a także Marcin Mrożek, Alan Banaszek i Kamil Małecki.

Pełen skład CCC Sprandi Polkowice na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski (27 sierpnia): Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Mateusz Taciak, Sylwester Szmyd, Alan Banaszek, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama