Belgowie zdominowali wyścig w Schaal Sels. Jak wypadli kolarze CCC Sprandi Polkowice?

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-29 07:45 | Zmodyfikowano: 2016-08-29 07:45

194-kilometrowy wyścig miał nietypowy charakter. Startowali w nim bowiem zarówno kolarze szosowi jak i przełajowi, a wszystko to ze względu na trudna i różnorodną trasę.

Rywalizację bardzo dobrze rozpoczął Josef Cerny. Czeski kolarz CCC Sprandi Polkowice był jednym z pięciu zawodników, którzy zdecydowali się na ucieczkę. Wyprzedzali oni o 2 minuty resztę stawki. Na 65 kilometrów przed metą zostali jednak dogonieni przez peleton.

Do końca wyścigu sytuacja była dynamiczna, a prowadzący kolarze tasowali się bardzo szybko. Najważniejsza w tym wszystkim okazałą się akcja Wouta van Aert (Crelan – Vastgoedservice). Dzięki niej Belg wygrał wyścig, a za nim na metę wjechali jego rodacy - Timothy Dupont (Verandas Willems Cycling Team) i Stijn Steels (Topsport Vlaanderen – Baloise).

Josef Cerny zajął natomiast 36 miejsce. Pozostali kolarze CCC Sprandi Polkowice - Tomasz Kiendyś, Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń i Białorusin Nikolay Mihaylov nie ukończyli wyścigu.