Poranny przegląd prasy

Tomasz Sikora, Kasia Górna | Utworzono: 2017-03-06 08:16
Poranny przegląd prasy -

Zaczniemy od polityki - dziś szekspirowskie pytanie nie brzmi być albo nie być - dziś Tusk albo Sariusz oto jest pytanie. Odpowiadają w "Rzeczpospolitej" - 54% jest zdania że rząd powinien był poprzeć Tuska, 27% że Sariusza. Ale gdzie dwóch się bije tam trzeci nie Polak może skorzystać - piszą zgodnie rożne tytuły.

"Gazeta Wyborcza" wysyła nas na dietę - nie z powodu wielkiego postu czy wielkiego brzucha ale wielkich cen żywności. porównując styczeń 2016 i 2017 okazuje się ze ogórki zdrożały o 112%, Czosnek o 66, masło o połowę a schab o 13%. Co staniało. Pyry i marchewka o 40%. Czyli dziś obiad tradycyjnie polski - ziemniaki i marchewka z groszkiem. a sztuka mięsa po Wielkanocy

W gazetach sporo komentarzy do wczorajszych manif - głównie rysunkowych i w nawiązaniu do środowego dnia kobiet. Menadżer stoi przed szwaczkami w hali fabrycznej i przemawia w dłoni ściskając bukiet - a przede wszystkim życzę drogim paniom żeby im dzieci nie chorowały. I jeszcze jeden - tym razem transparent feministek: "Nie chcemy kwiatów na dzień kobiet. Chcemy "dzień po".

Muzyk to twórca czy odtwórca?  Nie mają co do tego zgodności sądy w Olsztynie - Administracyjny uznał, że muzycy nawet w czasie prób wykonują prace twórcza, czytaj artystyczną, a Sąd Najwyższy, że to jednak odtwórcy, nawet wtedy, gdy grają koncert. Kłótnia ma znaczenie zwłaszcza teraz kiedy rozliczamy się z fiskusem i zwłaszcza dlatego, że jeśli twórca uznany zostanie artystą, to ma z tego powodu mnóstwo korzyści, choćby takich, że może podpisać umowę o dzieło, nie musząc płacić ZUSu oraz korzystać z 50 % kosztów uzyskania przychodu. Kiedy fiskus uważa cię za artysta a kiedy nie, o tym dziś na żółtych stronach "Dziennika Gazety Prawnej".

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.