Poranny przegląd prasy

Tomasz Sikora, Kasia Górna | Utworzono: 2017-03-17 08:15
Poranny przegląd prasy -

W "Gazecie Wrocławskiej" zderzenie poglądów w sprawie nowego wojewódzkiego konsultanta ginekologii, który jest między innymi przeciw antykoncepcji. Ciekawie zwłaszcza brzmi argument za - dobrze że go wybiorą, bo Dolny Śląsk zajmuje przedostatnie miejsce we wskaźnikach demograficznych.

W "Gazecie Wyborczej" po 17 latach trasą do Kobierzyc przejechał pociąg osobowy - wczoraj rano - z urzędnikami. Za trzy lata będzie jeździć do Sobótki i Świdnicy. W sumie mogli pojechać rowerami bo nowoczesny skład miejscami jechał 20 km na godzinę. Ale to tylko dowód jak jesteśmy z tego powodu szczęśliwi - szczęśliwi czasu nie liczą

Może byśmy sobie nową flagę i orła zrobili? "Rzeczpospolita" pisze że resort kultury pracuje ciężko nad decyzją - czy nasz czerwony w biało czerwonej to karmazyn czy cynober? Bo na razie nasza flaga ma kolor który nie istnieje w palecie barw. Zaś orzeł straci półcienie i nabierze bardziej wyraźnych konturów. Już łyka rutinoskorbin.

Ma być większy niż ten w Paryżu, większy niż Heathrow, ba - większy nawet niż ten w Nowym Jorku - w Polsce ma powstać największy na świecie port lotniczy. Na razie jest plan i pole, czyli miejsce, w którym lotnisko mogłoby powstać, no wielkie, bardzo wielkie aspiracje....Przypomniał mi się pewien odlot, który stał się nielotem - port lotniczy w Gdyni - całkiem nowy, ale zamknięty, i jeszcze jeden - w Radomiu - działa, a jakby go nie było. Czy Chopin w Warszawie kończy swój koncert, bo na scenę wchodzi super lotnicza produkcja? O tym dziś w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Czasy, gdy komisariat na Jaworowej odstraszał nawet przestępców chyba jednak odeszły w niepamięć - jak pisze dziś "Gazeta Wrocławska" warunki pracy garnizony wrocławskiego znacznie się w ostatnich latach poprawiły...Jak to wpłynęło na bezpieczeństwo, na wykrywalność przestępstw....ups spadła - poniżej średniej krajowej

Lubię gazety kolorowe za ...ich bezkompromisowość....tak to nazwę, bo nie ma tematu, z którym nie daliby rady się zmierzyć. Nie każdy potrafi z takim wdziękiem pisać o wszystkich zaokrąglonych z powody dzidziusia lub pizzy brzuszków Anny Lewandowskiej, Dereszowskiej czy tez nawet Anny Grodzkiej , nie każdy potrafi napisać sporych rozmiarów artykuł o haluksach Edyty Górniak...., albo na przykład o włosach, które już wypadły Arturowi Żmijewskiemu...ty popatrz, popatrz jak mu się istniejąca już łysina przerzedziła...zoom jest taki, że wszystko widać.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.