RWK: Girls i Fargo w What's in the Box DAB+ FILM [SŁUCHAJ od 16:00]

Krzysztof Majewski, BT | Utworzono: 2017-04-21 15:57
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Zaczynamy, jak zawsze od repertuaru, czyli m.in "Szybcy i wściekli 8" i "Dzieciak rządzi".

Pierwszy gość zawita do studia Radia Wrocław Kultura o 16.30. Patryk Straszak opowie o startującej w Kinie Nowe Horyzonty Węgierskiej Wiośnie Filmowej.

W czasie przeglądu do zobaczenia nagrodzony Oscarem "Syn Szawła", a także znakomitą propozycję dla dzieci: "Miasto kotów. Jeden z najlepszych i najpopularniejszych węgierskich filmów rysunkowych wszech czasów.

O 17.00 odwiedzi nas Maciek Pierzchała z fundacji In Situ. Opowie o Kinoteatrze "ZDROWIE. Seanse filmowe i dyskusje o kinie mają tam wrócić 29 kwietnia 2017 r.

Reaktywowany Kinoteatr ZDROWIE będzie 13. kinem należącym do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Dolnym Śląsku, stawiając tym samym Sokołowsko w jednym szeregu z
Wrocławiem, Wałbrzychem, Lubinem czy Złotoryją.

O 17.30 wizyta Agnieszki Kubery z Kina Nowe Horyzonty. Porozmawiamy o nadchodzącej Wiośnie Filmów. To najciekawsze filmowe propozycje ze światowych festiwali,
które nie dostały się do polskiej dystrybucji.

Na koniec, rozmowa z Juliuszem Woźnym z Centrum Historii Zajezdnia. Opowie o wystawie "Zatrzymany w kadrze - opowieść o Zbyszku Cybulskim". Aktor, którego 50 lecie śmierci obchodziliśmy w styczniu tego roku był aktorem silnie związanym z Wrocławiem. Ekspozycja nawiązuje do takich filmów jak: „Popiół i diament”, „Giuseppe w Warszawie”, „Cała naprzód”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Salto”, „Szyfry” oraz „Morderca zostawia ślad”.

Każda z sekcji stanowi oddzielną scenografię zawierającą fotosy oraz fragmenty związane z konkretnym tytułem, także oryginalne kostiumy.

Na koniec seriale. Dzisiaj rusza 3. sezon długo oczekiwanego "Fargo", a serialem tygodnia będzie "Girls", które zakończyły swoją 6 sezonową przygodę.

O każdej pełnej godzinie najważniejsze wiadomości z filmowego świata.

Zapraszają - Krzysztof Majewski i Miłosława Bożek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama