What's in the box? Dziś prosto z Nowych Horyzontów [SŁUCHAJ od 16:00]

Krzysztof Majewski, BT | Utworzono: 2017-08-11 15:40 | Zmodyfikowano: 2017-08-11 15:40

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

O 16.10 odwiedzi nas Kanadyjczyk Denis Cote. Stały bywalec Nowych Horyzontów, w tym roku pokazuje "Gładką skórę".

Groźne napisy na koszulkach: "Wystarczająco silny", "Komnata tortur", "Uwolnij bestię". Mimo wszystko to subtelny dokument... o kulturystach.

16.35 to czas pierwszych podsumowań. O frekwencje, festiwalowe hity i wpadki zapytamy Marcina Pieńkowskiego dyrektora artystycznego festiwalu.

16.45 to również ocenianie festiwalu. O wrażenia i ulubione filmy spytamy krytyka filmowego Adama Kruka.

Kolejnym gościem będzie Agnieszka Kubera — programerka Kina Nowe Horyzonty, która, rok rocznie ogląda na festiwalu 50 filmów, czyli po 5 dziennie. Które tytuły zrobiły na niej największe wrażenie i które chętnie wybierze do repertuaru kina, opowie o 17.00.

17.15 to wizyta, nominowanego do Emocji 2017 Pawła Kosunia. Producent, który został przez nas doceniony za film Jana Jakuba Kolskiego, pracuje nad jego kolejnym tytułem: "Ułaskawieniem". W filmie, kręconym, m.in. na Dolnym Śląsku zagra Grażyna Błęcka-Kolska.

"Photon" Normana Leto to wykład w kinie z nitkami DNA jako głównymi bohaterami. Nic dziwnego, że film znajduje, zarówno, swoich fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Bez dwóch zdań jest jednak bardzo ciekawy, a zrozumieć pomoże go nam reżyser i scenarzysta, właśnie, Norman Leto.

15 minut później Anna Jadowska wprowadzi nas w trudny świat "Dzikich róż". To opowieść o polskiej prowincji, samotności i romansie. Odpowiedzialności i społecznym ostracyzmie.

Swój debiutancki film w sekcji Polish Days pokazuje też wrocławianka Jagoda Szelc. Pokaz zarezerwowany był dla branży, ale Jagoda opowie nam o okolicznościach powstawania "Wieży. Jasny dzień" po 17.45.

O 18.00 słyszymy się z Piotrem Stasikiem. Nominowanym w zeszłym roku do Europejskich Nagród Filmowych za "21 x Nowy Jork" dokumentalista, opowie nam o swoim nowym, pokazywanym na MFF NH, filmie: "Opera o Polsce".

Ostatnio mieli dużą wystawę w Muzeum Współczesnym Wrocław. Szybko uznali to za grzech. Artystyczna grupa Luxsus na kompromisy nie chadza, ale dali się sfilmować Agnieszce Mazanek, która opowie o "Luxsusie: prostej historii".

Na koniec, nominowany do Oscara, za "Królika po berlińsku" Bartosz Konopka. Do Wrocławia przyjechał, nawet nie z filmem, a z jego prezentacją. To, jak przyznaje reżyser, jego dzieło życia. Siedem lat zbierania pieniędzy i wreszcie, w te wakacje, pierwsze cztery dni zdjęciowe do filmu "Krew Boga". To - jak pisze dystrybutor — posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła. Reżyser opowiada ciekawiej. Po 18.45.

Zapraszam - Krzysztof Majewski i Miłosława Bożek

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.