Mocny skład CCC Sprandi Polkowice na wyścig Dookoła Luksemburga

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-05-29 05:34 | Zmodyfikowano: 2018-05-29 07:12

Luksemburska etapówka składa się z technicznego prologu i czterech etapów. Inaugurująca zmagania czasówka liczy zaledwie 2,3km, więc różnice między kolarzami będą minimalne.

Wszystkie pozostałe odcinki są bardzo pofałdowane i rozsiane są na nich liczne krótkie i strome wzniesienia, typowe dla tego regionu. Co prawda etapy 2. i 4. kończą się finiszem pod górę, więc teoretycznie tam będzie można zyskać najwięcej sekund, ale pozostałe również są bardzo wymagające i można się spodziewać wielu ataków i bardzo aktywnej jazdy peletonu.

Pomarańczowi przystąpią do zmagań z liderem Janem Tratnikiem, który powinien trochę zyskać w prologu, a w pofałdowanym terenie, na krętych i technicznych szosach również ma spore szanse na dobry wynik. Potwierdził to w rozgrywanym niedaleko Volta Limburg, w którym triumfował.

Tratnik nie jest jedynym kolarzem, którego stać na walkę w generalce. Wysoką formę w ostatnim czasie sygnalizuje Łukasz Owsian, triumfator CCC Tour – Grody Piastowskie, a także Paweł Cieślik, po którym zupełnie nie widać trzymiesięcznej przerwy od treningów wynikającej z operacji serca. Uplasował się on w niedawno zakończonym Bałtyk – Karkonosze Tour na trzecim miejscu. Amaro Antunes specjalizuje się co prawda w dłuższych podjazdach, ale on też będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

W składzie znalazł również szybki Marko Kump, który powalczy w przypadku sprintu z większej grupy. Na finiszowych kilometrach będzie mógł on liczyć na wsparcie Adriana Kurka i Jonasa Kocha.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Skoda Tour de Luxembourg (30 maja – 3 czerwca, 2.HC): Jan Tratnik, Marko Kump, Łukasz Owsian, Jonas Koch, Paweł Cieślik, Amaro Antunes, Adrian Kurek

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.