Mocny skład CCC Sprandi Polkowice na wyścig Dookoła Luksemburga

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-05-29 05:34 | Zmodyfikowano: 2018-05-29 07:12
A|A|A

fot. cccsport.eu

Luksemburska etapówka składa się z technicznego prologu i czterech etapów. Inaugurująca zmagania czasówka liczy zaledwie 2,3km, więc różnice między kolarzami będą minimalne.

Wszystkie pozostałe odcinki są bardzo pofałdowane i rozsiane są na nich liczne krótkie i strome wzniesienia, typowe dla tego regionu. Co prawda etapy 2. i 4. kończą się finiszem pod górę, więc teoretycznie tam będzie można zyskać najwięcej sekund, ale pozostałe również są bardzo wymagające i można się spodziewać wielu ataków i bardzo aktywnej jazdy peletonu.

Pomarańczowi przystąpią do zmagań z liderem Janem Tratnikiem, który powinien trochę zyskać w prologu, a w pofałdowanym terenie, na krętych i technicznych szosach również ma spore szanse na dobry wynik. Potwierdził to w rozgrywanym niedaleko Volta Limburg, w którym triumfował.

Tratnik nie jest jedynym kolarzem, którego stać na walkę w generalce. Wysoką formę w ostatnim czasie sygnalizuje Łukasz Owsian, triumfator CCC Tour – Grody Piastowskie, a także Paweł Cieślik, po którym zupełnie nie widać trzymiesięcznej przerwy od treningów wynikającej z operacji serca. Uplasował się on w niedawno zakończonym Bałtyk – Karkonosze Tour na trzecim miejscu. Amaro Antunes specjalizuje się co prawda w dłuższych podjazdach, ale on też będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

W składzie znalazł również szybki Marko Kump, który powalczy w przypadku sprintu z większej grupy. Na finiszowych kilometrach będzie mógł on liczyć na wsparcie Adriana Kurka i Jonasa Kocha.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Skoda Tour de Luxembourg (30 maja – 3 czerwca, 2.HC): Jan Tratnik, Marko Kump, Łukasz Owsian, Jonas Koch, Paweł Cieślik, Amaro Antunes, Adrian Kurek

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama