Nie Było Grane: Fenella, Iggy Pop, OFF Festival

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-01-04 16:30 | Zmodyfikowano: 2020-01-16 16:30
A|A|A

Nie Było Grane 4/01/20


Jane Weaver należy do artystek poszukujących. Trzy dekady jej scenicznej aktywności wyznaczyły szlak, na którym znajdziemy post-punkowe piosenki, akustyczne ballady, w końcu ocierającą się o awangardę – elektronikę.


Tej ostatnio jest wierna i na tym polu dokonania Weaver są doceniane – głośny w 2012 r. album „The Fallen By Watchbird” i kolejny „The Silver Globe”, o którym śmiało mówiono w kontekście jednego z najlepszych albumów 2015 r., czy też chwalony przed 2 laty „Moderm Kosmology”. W wypadku ostatniego już sam tytuł jest szczególny, w końcu zapożyczony z filmu, konkretnie z „Na Srebrnym Globie” Żuławskiego.


Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Tak się składa, że najnowsza inkarnacja artystki – Fenella – jest również ukłonem skierowanym w stronę srebrnego ekranu. Tym razem jednak Weaver celowała w głośną przed laty, psychodelizującą węgierską animację „Fehérlófia”. Sprawdzimy więc jak brzmi ta swoista ścieżka dźwiękowa i z jak głębokim ukłonem w stronę analogowych syntezatorów mamy do czynienia?


Poza tym jak wyżej: post-punkowe i nie dające się łatwo zidentyfikować gatunkowo piosenki również się znajdą – z płyt już opublikowanych i z tych, które ukażą się dopiero w 2020 r. I w kilku przypadkach te prezentacje powiążemy też z właśnie ogłoszonymi przyszłorocznymi koncertami, m.in. w ramach OFF Festivalu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama