Nie Było Grane: OFF Festiwal

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-06-21 15:40 | Zmodyfikowano: 2019-06-21 15:40
A|A|A

Nie Było Grane: OFF Festiwal

Od lat 1990 Joey Burns jest jedną z ważniejszych postaci niezależnej amerykańskiej sceny muzycznej. Jako muzyk i producent współpracował z wieloma uznanymi artystami (Neko Case, Giant Sand. Laura Gibson, Richmond Fontaine), ale najbardziej znany jest z ze swojego macierzystego Calexico. Najnowsza płyta grupy „Years to Burn” nie przynosi znanych latynoamerykańskich tropów. Powód? Lider Calexico postanowił połączyć siły z cenionym amerykańskim folkowcem Iron & Wine.

Posłuchamy efektów tej współpracy, przypominając sobie przy okazji fragmenty rozmowy z Joey'em Burnsem, przeprowadzonej na ubiegłorocznym Colours of Ostrava. A skoro padła już nazwa tego festiwalu to postaramy się też wyłuskać najciekawszych solistów i zespoły, które choć nie pretendują do miana gwiazd, to jednak na firmamencie koncertowych emocji mogą się okazać ich największymi sprawcami. Zaprezentuje się więc Yonatan Gat i Shilpa Ray.

I w końcu buszować będziemy w line-upie katowickiego OFF Festivalu, zwracając szczególną uwagę na rodzime projekty – a obok Trupa Trupa i Perfect Son jest przecież w czym wybierać.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama