Poranny przegląd prasy

Magda Bajor / Tomasz Sikora | Utworzono: 2016-03-14 08:18 | Zmodyfikowano: 2016-03-14 08:18
A|A|A

Tylko do jutra mamy czas na zapłacenie podatku od nieruchomości - przypomina "Gazeta Wrocławska". Należności mniejszej niż 100 złotych nie można rozłożyć na raty. Dotąd - bez względu na stawkę - podatek można było płacić w czterech ratach. We Wrocławiu zmiana będzie dotyczyła dziesiątek tysięcy mieszkańców. Przypomnijmy, że opłatę uiszczają m.in. wszyscy właściciele domów, czy mieszkań.

Pomysły były rewolucyjne, rewolucji w Vacie nie będzie. Pomysł wprowadzenia niższych podatków opuścił resort finansów razem ze zdymisjonowanym w zeszłym tygodniu wiceministrem Konradem Raczkowskim. Podatki miały być niższe zniknąć miała stawka 8 procentowa, zostać 5-procentowa a ta główna obniżona z 23 procent do 20 procent. Według "Pulsu Biznesu" ministra wyrzucono właśnie za to - że chciał obniżać podatki. Bo żeby rozdać trzeba najpierw wybrać

Jak wygrać ze zwolnieniami z WFu - zastanawia się "Dziennik Gazeta Prawna". W szkole podstawowej długotrwałe zwolnienie lekarskie z tych zajęć ma jeden na siedmiu - dziesięciu uczniów. Ministerstwo Sportu chce walczyć z tą plagą i zaangażować do współpracy tysiąc polskich sportowców. Chodzi głównie o stypendystów ministerstwa - trwają prace, by do umów stypendialnych wpisać specjalną klauzulę.

Chorujesz na tarczycę? Poczekasz w kolejce kilka lat - zapowiada "Wyborcza Wrocław". Dolnośląski NFZ rozpoczął kontrolę gabinetów endokrynologicznych. We Wrocławiu do niektórych trzeba czekać nawet 4 lata. Mimo takiego obłożenia nadal nie wykorzystują jednak kontraktu. Fundusz przyznaje, że jest po prostu za mało lekarzy, ale sprawdzi wszystko dokładnie.

O cudownym odnalezieniu Myszki Miki w dzisiejszym "Super Expressie". Chodzi o strój myszki - oficjalne przebranie maskotki klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra - odnalazł się w Warszawie. Wraz z autem skradziono je jednemu z pracowników klubu. Znaleziono je u pasera, który po rozkręceniu auta zostawił je sobie.... na pamiątkę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama