Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (30.09-6.10)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-09-29 14:15 | Zmodyfikowano: 2019-09-29 14:15
A|A|A

fot. Wołów Biega

Tradycyjny leśny bieg rozegrany zostanie w sobotę 5 października w Tarchalicach koło Wołowa. Tegoroczna edycja klimatycznej imprezy pod nazwą Bieg w Naturze odbędzie się w sprawdzonej rok temu po raz pierwszy formule. Uczestnicy będą mogli wystartować w ćwierćmaratonie (ok. 10,5 km) lub półmaratonie. Start o godz. 11.00 przy szkółce leśnej w Tarchalicach. Po biegu na wszystkich czeka pyszny myśliwski poczęstunek. Limit uczestników dla obu dystansów wynosi 250 osób. Zapisy TUTAJ4. Bieg Szlakiem Legend odbędzie się w sobotę w Ciepłowodach k. Ząbkowic Śląskich. Do pokonania 10 kilometrów po gruntowych i asfaltowych drogach gminy. Start 5 października o godz. 13.00 z terenu rekreacyjnego przy stawach w Ciepłowodach.

W sobotę 5 października w podwrocławskim Malinie po raz siódmy rozegrany zostanie bieg na 10 kilometrów. Wiszeńska (za)Dyszka wystartuje o godz. 11.00 przy świetlicy w Malinie. Kwadrans później do rywalizacji przystąpią najmłodsi.5 października miłośnicy biegania po górach po raz kolejny spotkają się w Głuszycy koło Wałbrzycha. Rozegrany zostanie tam Waligóra Run Cross. Uczestnicy po raz pierwszy będą mieli do wyboru trzy dystanse - ultra 53 km, półmaraton górski na 25 oraz bieg na 9 kilometrów. Początek zmagań o 8.00 przy SP nr 3 w Głuszycy.Na przełajowe bieganie we Wrocławiu zapraszają 5 października organizatorzy ogólnopolskiego cyklu City Trail. Rusza kolejna edycja zmagań, w której rywalizacja potrwa do marca przyszłego roku. Bieg na 5-kilometrowej trasie już tradycyjnie odbędzie się w Lasku Osobowickim. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży Start pierwszego biegu w sobotę o godz. 11.00.

Nocny Bieg z Duchem odbędzie się w pierwszą sobotę października w Bystrzycy Kłodzkiej. Zawodnicy wystartują 5.10 o godz. 18.00 z placu Wolności i w ciągu 2 godzin muszą pokonać 10 km lub 5 km. Ten drugi dystans biegiem lub sportowym marszem z kijkami.

Janowice Wielkie k.Jeleniej Góry zapraszają 5 października na pierwszą edycję Rudawy Ultramaratonu. Dwie malownicze trasy prowadzić będą biegaczy mało popularnymi szlakami Rudawskiego Parku Krajobrazowego z Sokolikiem i Krzyżną Górą w tle. W programie rywalizacja na dwóch dystansach: 25 i 55 km.Start o godz. 8.00 w parku rekreacyjnym Zielona Dolina w Janowicach Wielkich.

Jaroszowski Marszobieg Przełajowy to impreza, która 5 października odbędzie się w Jaroszowie koło Strzegomia. To propozycja dla miłośników biegania oraz nordic walking. Rywalizacja odbędzie się na drogach polnych. W programie marsz na około 2,5-kilometrowej trasie i bieg na 5-kilometrowym dystansie oraz zmagania najmłodszych. Start biegu głównego o 12.00 z Orlika w Jaroszowie. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Osobowicka Ósemka - to impreza, która w niedzielę 6 października rozpocznie się o godz. 10.00 we Wrocławiu. Uczestnicy pokonają dwie 4-kilometrowe pętle w Lesie Osobowickim. Start przy boisku leśnym. Udział w biegu jest bezpłatny. Limit to 200 osób.

6 października we Wrocławiu - kolejny Wild Run. 10-kilometrowa trasa prowadzi alejkami wrocławskiego ZOO, na dwóch pętlach po 5 km. Bieg ma charakter charytatywny - w tym roku celem jest wsparcie akcji ratowania ginących gatunków zwierząt z Europy. Start o godz. 16.30. Limit uczestników jest już wyczerpany.

W niedzielę na wspólne bieganie zaprasza także Legnica. 6 października rozegrany zostanie tam 8. Legnica Półmaraton. Uczestnicy po raz pierwszy zamiast po parkowych alejkach pobiegną ulicami w centrum miasta. Kolejną nowością będzie dodatkowy bieg na 10 kilometrów. Start obu dystansów o godz. 10.00 przy ul. Wrocławskiej - meta na boisku lekkoatletycznym w Parku Miejskim.Nowa Ruda zaprasza na 5. Bieg Pokoju. Impreza odbędzie się 6 października. Do wyboru aż trzy dystanse: bieg główny na 6 kilometrów, górska rywalizacja na 15 km oraz marsz nordic walking na 4-kilometrowej trasie. Początek o godz. 12.00 na Rynku w Nowej Rudzie.

W niedzielę 6 października w Bolkowie rozegrany zostanie uliczny Bieg z Zamkiem w Tle. Na uczestników czekają dystanse o długości 2 oraz 10 kilometrów. Start z parkingu Zamku Bolków o godz. 12.00. W związku z remontem Rynku trasa została zmieniona, pozostał na niej jednak ostry podbieg pod Zamek.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama