Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (6.01-12.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-01-05 14:40 | Zmodyfikowano: 2020-01-05 14:40

W sobotę 11 stycznia na tradycyjne zmagania zaprasza Sobótka. Tego dnia rozegrany zostanie jubileuszowy 5. Górski Zimowy Maraton Ślężański. Trasa prowadzi szlakami turystycznymi przez partie podszczytowe i szczyt Ślęży. Ci, którzy nie zdecydują się na pokonanie 43 kilometrów, mogą przebiec ok. 24 kilometrów w ramach półmaratonu. Start maratonu o 9.00 przy Domu Turysty pod Wieżycą w Sobótce. Półmaratończycy ruszą na trasę godzinę później. W trakcie biegu wolontariusze będą zbierać środki finansowe na bardzo drogą terapię genową dla chorego na SMA typu I Patryka z Wrocławia (więcej TUTAJ)

Trwa 11. edycja biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Kolejny - szósty już - bieg cyklu rozegrany zostanie w sobotę 11 stycznia w Iwinach. Uczestników czeka rywalizacja na 6-kilometrowej trasie. Start o godz. 11.00 przy szkole w Iwinach. Limit uczestników wynosi 350 osób.

W niedzielę 12 stycznia odbędzie się Świdnicki Bieg Noworoczny. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Trasa prowadzi ulicami miasta, głównie Osiedla Zawiszów. Limit uczestników w obu biegach to 450 osób. W programie imprezy także zmagania dla dzieci i młodzieży. Początek zawodów o godz. 10.30 przy Hali Sportowej przy ul. Galla Anonima w Świdnicy. Biegi główne wystartują w południe.

Tego samego dnia, czyli 12 stycznia rozegrany zostanie kolejny etap cyklu ZiMNaR, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Druga impreza odbędzie się w Oławie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej. W zawodach mogą wystąpić także miłośnicy nordic walking. Start o godz. 11.00.

Nietypowa impreza biegowa już po raz trzeci będzie elementem Finału WOŚP we Wrocławiu. W niedzielę (12.01) w samym centrum miasta wystartuje Bieg Tyłem. Impreza ma charakter piknikowy - nie będzie klasyfikacji oraz pomiaru czasu. Uczestnicy będą mieć do pokonania tysiąc metrów dookoła wrocławskiego Rynku. Dystans ten, zgodnie z nazwą imprezy, będą pokonywać biegnąc tyłem. Ze względu na swój wyjątkowy charakter bieg odbywać się będzie w pięciu seriach. Start pierwszej z nich o godz. 10.00. Zapisy elektroniczne TUTAJ oraz w dniu biegu w biurze zawodów w Barze Barbara. Numery startowe od 1 do 10 można wylicytować na aukcjach Wrocławskiego Sztabu WOŚP.Na organizowany w ramach WOŚP Nocny Bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" 12 stycznia zapraszają Prusice. Start zaplanowano na godz. 20.00 przy Prusickim Centrum Fitness na ul. Żmigrodzkiej. Uczestnicy pokonają 5 kilometrów uliczkami Prusic. Organizatorzy proszą, aby każdy z biegaczy miał własną latarkę.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.