Siódme z rzędu zwycięstwo lubińskich szczypiornistek

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-01-31 21:30 | Zmodyfikowano: 2020-01-31 21:30

Miedziowe od początku dominowały w piątkowym spotkaniu. Wynik otworzyła Jovana Milojević, a już w drugiej minucie miejscowe prowadziły 3:0. Odpowiedź rywalek nastąpiła dopiero w szóstej minucie, a wynik po stronie beniaminka otworzyła Natalya Turkalo. Zagłębie nie zwalniało jednak tempa i szybko odskoczyło na 5 goli (7:2). Lubinianki wykorzystywały każdy najmniejszy błąd rywalek, grając nie tylko skuteczną, ale ładną dla oka piłkę ręczną. Prawdziwe popisy techniczne oglądaliśmy głównie za sprawą brazylijskiej rozgrywającej Patrycji Matieli, w bramce świetne spisywała się Monika Maliczkiewicz, a rywalki raz po raz karciła Kinga Grzyb, trafiając z niemal każdej pozycji. Po kwadransie gry Miedziowe prowadziły 14:6, a aż sześć goli było autorstwa reprezentacyjnej skrzydłowej. Potem jednak nastąpił przestój w grze wicemistrzyń Polski. Do końca pierwszej odsłony lubinianki trafiły tylko raz, rywalki zaś sześciokrotnie i do przerwy było 15:12 dla Zagłębia.

Dziesięć minut po zmianie stron było już tylko 18:16 dla lubinianek, a kolejne bramki rzucała Natalya Turkalo. Zawodniczki Metraco Zagłębia, kiedy tylko poczuły oddech rywalek, znów poprawiły koncentrację oraz skuteczność i wyszły na prowadzenie 22:17 w 45. minucie. Później było jeszcze lepiej. Kolejny raz znakomite zawody rozgrywała Małgorzata Mączka i lubinianki po jej trafieniach oraz kolejnych golach Grzyb i Małgorzaty Trawczyńskiej zakończyły mecz 8-bramkową wygraną.

Dzięki zwycięstwu podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zbliżyły się w ligowej tabeli do Perły Lublin. Po 15. kolejkach zawodniczki Metraco Zagłębia tracą już tylko 3 punkty do obrońcy tytułu i lidera rozgrywek.

Metraco Zagłębie Lubin – JKS Jarosław 33:25 (15:12)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 10, Mączka 7, Hartman 2, Trawczyńska 6, Buklarewicz, Górna, Ważna 1, Galińska, Zawistowska, Matieli, Noga, Belmas, Pielesz 3, Milojević 3.

JKS Jarosław: Szczurek, Backiel – Bancilion 3, Balsam 3, Donets 3, Turkalo 6, Musakova, Pietras 1, Strózik 1, Żukowska 4, Szymborska 2, Kozimur 1, Szymborska 1.