Mistrz lepszy od wicemistrza. Zagłębie zatrzymane w Lublinie

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-10-26 20:30
A|A|A

Oba zespoły także w tym sezonie nadają ton rywalizacji w ekstraklasie. Lublinianki przystępowały do rywalizacji z pozycji lidera, zaś Zagłębie przed sobotnią konfrontacją zajmowało 2. miejsce w tabeli.

Mistrzynie kraju zaczęły od mocnego otwarcia i w 5. minucie po trafieniu Marty Gęgi prowadziły 3:0. Podopieczne Bożeny Karkut szybko opanowały jednak nerwy, a swoje show rozpoczęła Adrianna Górna, która raz za razem posyłała piłkę do lubelskiej bramki. Po serii skutecznych zagrań swojej skrzydłowej Miedziowe wygrywały 8:5, a w dwudziestej minucie było już 9:5 dla Metraco Zagłębia. Końcówka należała już jednak do zespołu z Lubelszczyzny, który odrobił straty. Do przerwy oba zespoły miały na koncie po 14 goli.

Drugą połowę lepiej zaczęły zawodniczki z Lubina, dzięki czemu wicemistrzynie kraju odskoczyły na dwie bramki. Niespełna pięć minut później znów mieliśmy remis. W 40. minucie ze skrzydła trafiła Patrycja Królikowska i Perła była na prowadzeniu. Miejscowe złapały wiatr w żagle i kwadrans przed końcem wygrywały 20:17. Miedziowe zmniejszyły straty, ale ekipa z Lubelszczyzny znów odskoczyła na trzy bramki – 23:20 w 53. minucie. Podopieczne Roberta Lisa prowadzenia nie oddały do końca zawodów. Ostatecznie MKS Lublin triumfował 27:24, wygrywając pierwszą „Świętą Wojnę” w tym sezonie.

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 27:24 (14:14)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen - Olek, Łabuda 2, Szarawaga, Moldrup 1, Gęga 5, Matuszczyk 3, Królikowska 3, Nocuń, Gadzina 3, Blazević 3, Achruk 7.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż - Zawistowska, Grzyb 6, Galińska, Matieli 4, Hurychova, Stanisławczyk, Pielesz 4, Buklarewicz 2, Trawczyńska, Hartman, Górna 5, Miłek, Milojević 3, Ważna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama