Mistrz lepszy od wicemistrza. Zagłębie zatrzymane w Lublinie

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-10-26 20:30

Oba zespoły także w tym sezonie nadają ton rywalizacji w ekstraklasie. Lublinianki przystępowały do rywalizacji z pozycji lidera, zaś Zagłębie przed sobotnią konfrontacją zajmowało 2. miejsce w tabeli.

Mistrzynie kraju zaczęły od mocnego otwarcia i w 5. minucie po trafieniu Marty Gęgi prowadziły 3:0. Podopieczne Bożeny Karkut szybko opanowały jednak nerwy, a swoje show rozpoczęła Adrianna Górna, która raz za razem posyłała piłkę do lubelskiej bramki. Po serii skutecznych zagrań swojej skrzydłowej Miedziowe wygrywały 8:5, a w dwudziestej minucie było już 9:5 dla Metraco Zagłębia. Końcówka należała już jednak do zespołu z Lubelszczyzny, który odrobił straty. Do przerwy oba zespoły miały na koncie po 14 goli.

Drugą połowę lepiej zaczęły zawodniczki z Lubina, dzięki czemu wicemistrzynie kraju odskoczyły na dwie bramki. Niespełna pięć minut później znów mieliśmy remis. W 40. minucie ze skrzydła trafiła Patrycja Królikowska i Perła była na prowadzeniu. Miejscowe złapały wiatr w żagle i kwadrans przed końcem wygrywały 20:17. Miedziowe zmniejszyły straty, ale ekipa z Lubelszczyzny znów odskoczyła na trzy bramki – 23:20 w 53. minucie. Podopieczne Roberta Lisa prowadzenia nie oddały do końca zawodów. Ostatecznie MKS Lublin triumfował 27:24, wygrywając pierwszą „Świętą Wojnę” w tym sezonie.

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 27:24 (14:14)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen - Olek, Łabuda 2, Szarawaga, Moldrup 1, Gęga 5, Matuszczyk 3, Królikowska 3, Nocuń, Gadzina 3, Blazević 3, Achruk 7.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż - Zawistowska, Grzyb 6, Galińska, Matieli 4, Hurychova, Stanisławczyk, Pielesz 4, Buklarewicz 2, Trawczyńska, Hartman, Górna 5, Miłek, Milojević 3, Ważna.