Tour of Austria: awans Felixa Grossschartnera

Piotr Pietraszek/cccsport.eu | Utworzono: 2017-07-04 21:20 | Zmodyfikowano: 2017-07-04 21:20
A|A|A

fot. cccsport.eu

Stosz był jednym z pierwszych atakujących, a razem z nim zabrali się Sebastian Schönberger (Tirol Cycling), Helmut Trettwer (WSA Greenlife), Marcel Neuhauser (Felbermayer Simplon Wels) i Dennis Paulus (Hrinkow Advarics Cycleang). Peleton nie pozwolił im jednak na zbudowanie zbyt dużej przewagi.

Kolarz CCC walczył dzielnie, ale nie zdołał się utrzymać w ucieczce i jako pierwszy z uciekinierów został doścignięty. Jako ostatni swoją przygodę na czele zakończyli Neuhauser, Trettwer i Schönberger. Grupa wchłonęła ich ok. 35 km przed metą.

Najmocniejszy atak na ostatnich 10 kilometrach kilometrach pofałdowanej trasy przeprowadziła czwórka Tom Jelte Slagter (Cannondale Drapac), Miguel Lopez Moreno (Astana), Mekseb Debesay (Dimension Data) i Martijn Tusveld (Roompot – Nederlandse Loterij). Zdołali oni utrzymać swoją niewielką przewagę do mety, a w sprincie najszybszy okazał się Slagter, który wyprzedził Debesay’a i Lopeza.

W przerzedzonym peletonie zameldowało się trzech Pomarańczowych – najwyżej sklasyfikowany w wyścigu Felix Grossschartner (21. miejsce na mecie) oraz Michal Schlegel i Leszek Pluciński.

Austriak awansował w klasyfikacji ogólnej na 6. pozycję. Liderem Tour of Austria pozostał Belg Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama