Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (7.06-13.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-06-06 16:52 | Zmodyfikowano: 2015-06-06 18:11
A|A|A

Na Bieg Wielkiej Wyspy zaprasza w niedzielę 7 czerwca Wrocławski Klub Biegacza Piast. Impreza pod nazwą Piastowska Piętnastka to jedna z ostatnich okazji do sprawdzenia formy przed startem w Nocnym Półmaratonie Wrocławskim. Do pokonania ok.15 kilometrów. Większość dystansu po nawierzchni szutrowej. Start o godz. 12.00 z ul. Kopernika, meta na boisku obok strzelnicy AWF. Zapisy możliwe także w dniu imprezy od 10.00 do 11.30 w biurze zawodów, które mieści się w budynku WOS AWF.

Nieco dłuższy dystans do pokonania będą mieć uczestnicy rywalizacji w Jaworze. 7 czerwca już po raz 21. rozegrany zostanie tam Półmaraton o Puchar Burmistrza Jawora. Imprezie głównej towarzyszyć będzie Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego. Uczestnicy wystartują o godz. 10.00 z rynku w Jaworze, a następnie biec będą przez Piotrowice, Chełmiec, Myślinów, Myślibórz z powrotem do Jawora. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zapisów w dniu biegu. Biuro zawodów mieści się w Ośrodku Wypoczynkowym Jawornik przy ul. Myśliborskiej w Jaworze.

Mieroszów zaprasza wszystkich miłośników ruchu na Polsko-Czeski Bieg Mieszka i Dobravy, Impreza odbędzie się 7 czerwca. Uczestnicy rywalizować będą na dwóch dystansach: 10 km i 14 km z Mieroszowa do Meziměstí. Na dystansie 14 km uczestnicy pobiegną ulicami Mieroszowa, a następnie malowniczą trasą przez Nowe Siodło, Golińsk, Starostín do Meziměstí. Znaczna część trasy prowadzi utwardzonymi ścieżkami rowerowymi. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów od godziny 9.30 w Hali Sportowej przy ul. Hożej w Mieroszowie. Tam również, o godzinie 10.30, odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy i start zawodników. Udział w biegu jest bezpłatny.

Tych, którym samo bieganie nie wystarcza, 13 czerwca zapraszamy do udziału w 2. Triathlonie Mietkowskim. W ośrodku sportowym Borzygniew rozegrane zostaną zawody na dystansie 1/4 Iron Man. Przed uczestnikami 950 metrów pływania, 45 kilometrów na rowerze oraz 10,5 kilometra biegu. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz internetowy na stronie www.triathlonmietkow.pl. Limit uczestników to 300 osób. Start zawodów 13 czerwca o godz. 9.00.

W sobotę 13 czerwca już po raz 6. rozegrany zostanie Żmigrodzki Bieg Smoka. Tak jak w ubiegłych latach, baza i biuro biegu będą zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. Uczestnicy pobiegną certyfikowaną i asfaltową trasą na 10 kilometrów. Start o godzinie 17:00. Zgłoszenia będą przyjmowane także w biurze zawodów w dniu imprezy od godziny 13.00 do 16.00.

Pięć miesięcy, pięć kilometrów i jedna, stała trasa, a wszystko w legnickim Parku Miejskim. Przed nami druga część „Parkowej Gonitwy" czyli Rodzinnego Grand Prix Legnicy. Cykl biegów, który zakończy się we wrześniu, jest adresowany zarówno do zawodników, na co dzień trenujących, biegających rekreacyjnie, jak i zupełnie początkujących. W ramach akcji odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2000 m. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w 3 biegach. Start najbliższego biegu głównego 13 czerwca o godzinie 11.00 w Parku Miejskim w Legnicy, najmłodsi na trasę ruszą o 9.30. Szczegóły na stronie fenikslegnica.pl

Tego samego dnia, czyli 13 czerwca, na VII Bieg Wieżyczkowy zaprasza Świdnica. Do pokonania 5 kilometrów po alejkach Parku Młodzieżowego. Biuro zawodów mieści się domu działkowca przy ul. Armii Krajowej. Zapisy w dniu biegu od 10.30 do 11:45, start o godzinie 12:00.

PTTK Strzelin zaprasza do startu w zawodach na orientację. Tzw. rogaining odbędzie się w nocy z 13 na 14 czerwca na terenie Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Rogaining jest imprezą na orientację o charakterze turystyczno-sportowym. Po otrzymaniu mapy każdy zespół ustala które i w jakiej kolejności punkty potwierdzać. Można wybrać wariant zarówno na 10 km, jak i na 70 km oraz modyfikować go podczas pokonywania trasy. Biuro zawodów mieści się w Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Start rywalizacji 13 czerwca o godz. 22.00. Więcej informacji na www.rogaining.pl

13 czerwca odbędą się 5. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking. Impreza po raz pierwszy rozegrana zostanie na wrocławskich Partynicach. Na uczestników czekają trzy trasy. Dystans przedszkolaka na 500 m. rekreacyjny na 4,3 km i profi na 10,7 km. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Na zwycięzców czekają także nagrody pieniężne. Chętni mogą się zgłaszać do 9 czerwca na stronie www.mistrzostwawroclawia.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama