Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (21.06-27.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-06-20 15:08 | Zmodyfikowano: 2015-06-20 15:10

Na początek - Złotoryja, gdzie już 21 czerwca rozegrany zostanie tradycyjny Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Start o 10.30 na tamtejszym Rynku. Do pokonania ok.13 kilometrów. To rywalizacja dla tych, którzy nie boją się ekstremalnych wyzwań. Na trasie bowiem: błoto, rowy melioracyjne, trzęsawisko, dno jeziora, przeszkody sztuczne i naturalne oraz strome podbiegi. Limit uczestników biegu głównego to 1500 osób. W przypadku wolnych miejsc możliwe jest zgłoszenie w dniu zawodów.

Na swój coroczny bieg zaprasza także Nowogrodziec. 21 czerwca już po raz 17 rozegrana zostanie tam "Nowogrodziecka 10-tka". Trasa wiedzie asfaltowymi ulicami miasta. Do pokonania 5 pętli po 2 kilometry każda. Start i meta na Rynku w Nowogrodźcu. Początek zawodów o godz. 12.00. Zapisy możliwe w dniu imprezy od 9.00 do 11.30.

W niedzielę 21 czerwca w Bierutowie rozegrany zostanie bieg na 5 kilometrów. To druga część cyklu Cztery Pory Roku, organizowanego przez Bierutowską Inicjatywę Sportową. Bieg jest darmowy i ma charakter nieoficjalny. Mile widziani są także zawodnicy nordic walking. Start o godz. 11.00 przy ulicy Wrocławskiej 61A. Wydawanie numerów startowych rozpocznie się godzinę wcześniej. Organizatorzy zapewniają profesjonalny pomiar czasu oraz wodę i poczęstunek dla wszystkich uczestników.

W sobotę 27 czerwca w Oleśnicy rozegrany zostanie Bieg Szerszenia, czyli Nocny Bieg Świętojański. Początek rywalizacji o godz. 21.00. Uczestnicy będą mieć do pokonania 10 kilometrów asfaltowo-szutrową trasą na terenie oleśnickich Stawów Miejskich oraz Wodociągów. Start i meta w okolicy Amfiteatru nad Stawami. Zapisy w dniu zawodów, tylko w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu zgłoszeń internetowych. Po biegu każdy z uczestników jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku oraz na uroczystości Nocy Świętojańskiej.

Tego samego dnia, czyli 27 czerwca już po raz trzeci pobiegną uczestnicy Smoleckiej (za)Dyszki. Start rywalizacji o godz. 16:00 przy boisku sportowym na ul. Kościelnej w Smolcu. Uczestnicy będą mieć do przebiegnięcia 10-kilometrową pętlę na atestowanej, głównie asfaltowej trasie. Limit uczestników - to 400 osób. Zapisy internetowe potrwają do 23 czerwca, po tym terminie, w przypadku wolnych miejsc, będzie możliwość zgłoszenia się w dniu imprezy w biurze zawodów.

Sobota 27 czerwca to także 4. Bieg Janowicki. Tu także do przebiegnięcia 10 kilometrów, ale głównie po szutrowym podłożu. Przewidziano 150 miejsc dla uczestników. Start, meta oraz dekoracja zwycięzców w parku „Zielona Dolina” w Janowicach Wielkich. Biuro Zawodów w dniu imprezy czynne od 11.00 do 12.30. Start zaplanowano na godz. 13.00.

Kolejna impreza na 10-kilometrowym dystansie odbędzie się 27 czerwca w Prusicach. Uliczny Bieg Trzech Wież wystartuje o godz. 16.00 z miejscowego Rynku. Uczestnicy rywalizować będą na dwóch 5-kilometrowych pętlach. Zapisy elektroniczne do 23 czerwca, potem można się ewentualnie zgłaszać w dniu imprezy w biurze zawodów, które mieści się w Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Limit uczestników ustalono na 1000.

I na koniec propozycja dla miłośników sportowych spacerów z kijkami. 27 czerwca krajową stolicą nordic walking stanie się Polanica Zdrój. Dolnośląski kurort będzie gospodarzem kolejnych zawodów Pucharu Polski w tej właśnie dyscyplinie. W programie imprezy rywalizacja na trzech dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Polskiej Federacji Nordic Walking.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.