Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (28.06-4.07)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-11 09:32 | Zmodyfikowano: 2015-07-11 11:18
A|A|A

W niedzielę 12 lipca w stolicy Dolnego Śląska sprawdzian biegowy na 30 km. Wrocławska 30 to doskonała okazja, by sprawdzić swoje możliwości przed wrocławskim jak i innymi jesiennymi maratonami. Bieg rozegrany zostanie na ścieżce biegowej Radia Wrocław "Między Mostami" przy Stadionie Olimpijskim. Uczestnicy sześciokrotnie pokonają liczącą 5 km pętlę. Trasa jest w połowie szutrowa, w połowie pokryta płaską kostką brukową na wałach. Wśród uczestników rozlosowane zostaną pakiety startowe na Wrocław Maraton. Po biegu będzie można również skorzystać z masażu regeneracyjnego. Biuro zawodów znajduje się na starcie ścieżki biegowej "Między Mostami". Tam też można się zapisać do biegu w dniu imprezy. Start Wrocławskiej 30 zaplanowano na godz. 9.00.

Nie lada wyzwanie czeka miłośników biegania w górach. 16 lipca w Kotlinie Kłodzkiej rozpocznie się Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Główną bazą jednej z największych tego typu imprez w Polsce będzie Lądek Zdrój. W zawodach weźmie udział 1,5 tysiąca biegaczy, którzy w ciągu 4 dni będą rywalizować na 7 różnych trasach. W programie m.in. najdłuższy w Polsce, bieg na 240 km, który prowadzi przez wszystkie pasma górskie okalające Kotlinę Kłodzką. Do wyboru także krótsze, lecz również wymagające, dystanse – 130, 110, 65 km oraz klasyczne maraton i półmaraton. Najkrótszy bieg na 10 kilometrów jest imprezą charytatywną. W programie Festiwalu są także spotkania z elitą światowego trail runningu, biegi dla najmłodszych oraz duża porcja zdjęć i filmów. Więcej na stronie dfbg.pl

Biegania w górach ciąg dalszy. 18 lipca Szklarska Poręba zaprasza na 3. edycję Półmaratonu Wielka Pętla Izerska. 21-kilometrowy bieg zacznie się o godz. 11.00 przed dworcem PKP w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy ulicami dobiegną do schroniska Chatka Robaczka, a tam rozpocznie się odcinek leśny. Po osiągnięciu najwyższego punktu na trasie na wysokości 1020 m.npm., trasa zacznie opadać aż do samej mety. Finisz na Stadionie Miejskim w Szklarskiej Porębie. Lista startowa jest już niestety zamknięta. Pula nagród w półmaratonie wynosi ponad 30 000 zł. Podczas zawodów będzie można pobić nie tylko swój życiowy rekord, ale również pomóc małemu Dominikowi, który czeka na operację serca.

Na koniec coś lżejszego - przynajmniej jeśli chodzi o dystans. W sobotę 18 lipca w Płóczkach Górnych k.Lwówka Śląskiego już po raz dwunasty rozegrany zostanie Bieg Szlakiem Agatowym. Zawody uświetnią największą imprezę mineralogiczną w Polsce, czyli Lato Agatowe 2015. Biegacze rywalizować będą na 5-kilometrowej, zróżnicowanej trasie. Biuro zawodów znajduje się w szkole podstawowej w Płóczkach Górnych. Tam też można się zapisać dwie godziny przed startem biegu. Początek rywalizacji o godz. 10.00. Na czołowych biegaczy czekają m.in. agatowe medale.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama