Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (26.07-1.08)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-25 12:58
A|A|A

W niedzielę 26 lipca 7. etap akcji Prusice Biegają. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę, a bardziej ambitni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Bieg prowadzi ulicami Prusic nawierzchnią asfaltową, brukową i polną. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o godz. 10.00. Szczegóły na stronie www.bieg.prusice.pl

W Międzygórzu trwają Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim. Ostatnim akcentem sportowym dwudniowej imprezy będą niedzielne Małe Biegi Śnieżnickie. Najmłodsi uczestnicy rywalizacji na górskiej trasie pojawiać się będą od godz. 10.15. Pół godziny później rozpoczną się Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegu Górskim. O medale walczyć będą 14-sto i 15-latkowie.

Sosnówka koło Jeleniej Góry w niedzielę 26 lipca zaprasza na rozgrywany już po raz trzynasty bieg "Do Dobrego Źródła". W tym roku impreza odbędzie się na nowej trasie. Do pokonania nieco ponad 8 kilometrów po nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Meta na wysokości 730 metrów nad poziomem morza. Start zaplanowano na godz. 13.00 z ul. Szkolnej w Sosnówce. Tam też mieści się biuro zawodów, w którym można się zapisać w dniu biegu. W ramach imprezy głównej rozegrany zostanie także Bieg Górski o puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Na przełajowe bieganie we Wrocławiu zapraszają w środę 29 lipca organizatorzy ogólnopolskiego cyklu City Trail. Stolica Dolnego Śląska będzie jednym z 10 przystanków w letniej akcji biegowej City Trail on Tour. Rywalizacja na 5-kilometrowej trasie odbywać się będzie w zielonej scenerii Lasku Osobowickiego. Imprezie głównej tradycyjnie towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach – od 300 metrów do 2 km. Zapisy na stronie www.citytrail.pl oraz w dniu zawodów w godzinach od 17.00 do 18.30. Start biegu 29 lipca o godz. 19.00.

W piątek 31 lipca ciekawa impreza odbędzie się na Partynicach. Tym razem na Wrocławskim Torze Wyścigowym w roli głównej wystąpią nie konie a biegacze. O godz. 21.00 wystartuje Nocny Sztafetowy Maraton Piastowski. Zawody polegają na jak najszybszym pokonaniu przez 4-osobową drużynę 20 okrążeń toru, co w sumie daje pełny maratoński dystans. Zapisywać się można do 26 lipca. Szczegóły na wkbpiast.com

Na koniec impreza na bardzo wysokim poziomie. Przed nami siódma edycja Maratonu Karkonoskiego. Uczestnicy jednej z najbardziej znanych górskich imprez w kraju 1 i 2 sierpnia pobiegną na dwóch dystansach - ultra i półmaratonu. Suma przewyższeń wynosić będzie odpowiednio 2100 i 960 metrów. Biegacze wystartują spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę i będą rywalizować na górskich szlakach Karkonoszy. Ultramaratończycy ruszą na trasę w sobotę o 8.30, uczestnicy półmaratonu dzień później o 9.30. Zapisy do obu biegów zamknięto już we wrześniu ubiegłego roku. Organizatorzy informują jednak, że w przypadku wolnych miejsc startowych będzie istniała możliwość zapisów w biurze zawodów przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama