Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (13.09-19.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-09-11 19:33 | Zmodyfikowano: 2015-09-11 19:34
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

Niedziela 13 września - to święto biegania we Wrocławiu. Miasto opanują maratończycy. W tym roku na starcie 33. Wrocław Maratonu stanie aż 6000 osób z 32 krajów świata. Trasa jest szybka i atrakcyjna - podkreślają organizatorzy. Bieg rozpocznie się o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. Maratonowi towarzyszyć będą – sztafeta charytatywna „Bieg po Nadzieję” oraz „Bieg Rodzinny - Mila Olimpijska”.

Tego samego dnia (13.09) na tradycyjny Bieg Karpia zaprasza Milicz. Będzie to jeden z elementów festynu z okazji święta miasta. Do pokonania 10 kilometrów. Trasa składa się z dwóch 5-kilometrowych pętli i prowadzi głównie duktami leśnymi. Dzieci i młodzież mogą wystartować w Małym Biegu Karpia na dwukrotnie krótszym dystansie. Start imprezy o godz.11.00. przy ul. Trzebnickiej obok Supermarketu „EKO”. Tam też mieści się biuro zawodów, w którym w niedzielę można się jeszcze zapisać od godz. 9.00 do 10.40.

Na intensywne spacerowanie i bieganie po górach zaprasza Szklarska Poręba. 18 września rozpocznie się tam 12 edycja Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Największym wyzwaniem jest Rajd Ekstremalny, w którym uczestnicy w 48 godzin muszą pokonać pieszo 140 km. Start w piątek o godz. 20:00 przy dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie. Dzień później uczestnicy ruszą na dwie łatwiejsze trasy. Małe Przejście to wycieczka dla rodzin z dziećmi. Połowa Przejścia Kotliny to dystans 70 km, na pokonanie którego przewidziano 24 godziny. W programie 3-dniowej imprezy jest także Bieg Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Dystans do pokonania to 137 kilometrów, limit czasowy wynosi 36 godzin. Start w sobotę o godz. 8.00. Można się jeszcze zgłaszać do Biegu Dookoła Kotliny oraz na turystyczne Małe Przejście. W pozostałych imprezach lista uczestników jest już zamknięta.

Sobota 19 września to przede wszystkim kolejna biegowa impreza Radia Wrocław. Tym razem zapraszamy do Parku Grabiszyńskiego. Na radiowej ścieżce biegowej z dystansem 5 kilometrów zmierzą się zarówno biegacze jak i osoby uprawiające nordic walking. Start o godz. 11.00. Uczestników dopingować będą laureaci Muzycznej Bitwy Radia Wrocław z zespołu Centrala 57. Dla najmłodszych biegaczy zostanie zorganizowany Bieg Krasnala, który wystartuje o godzinie 12.30. Zapisy na stronie www.biegamy.prw.pl

Tego samego dnia na hipodromie w podwałbrzyskim Książu rozegrane zostaną Polsko-Czeskie Mistrzostwa w Duathlonie. To impreza adresowana do tych, którzy bieganie lubią łączyć z jazdą na dwóch kółkach. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia w sumie 6 kilometrów i tyle samo przejadą na rowerach. Zapisy w miejscu zawodów 19 września od godz. 10.00. Start zaplanowano na godz. 11.00.

W sobotę 19 września wielki finał „Parkowej Gonitwy" czyli Rodzinnego Grand Prix Legnicy. Po piątym biegu na tradycyjnym dystansie 5 kilometrów poznamy zwycięzców całego cyklu wśród kobiet i mężczyzn. Miejscem zawodów jest Park Miejski w Legnicy. Start biegu głównego o godzinie 11.00, o 9.30 na trasę ruszą najmłodsi zawodnicy. W programie imprezy dodatkowe, nie tylko biegowe, atrakcje. Zapisy na stronie fenikslegnica.pl

Po raz kolejny uczczą pamięć wybitnego polskiego maratończyka. 19 września w Oleśnicy rozegrany zostanie Memoriał Bogusława Psujka, czyli Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów. Start w sobotę o godz. 12.00 z pl. Zwycięstwa w Oleśnicy. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dzieci, juniorów oraz policjantów. Zapisy drogą elektroniczną przyjmowane będą do 16.09.2015 r. Można także zgłosić się do startu w dniu biegu w biurze zawodów na Placu Zwycięstwa, które będzie czynne od 9.00 do 11.15.

I na koniec coś dla miłośników biegania z psami. 19 września na Zamku Czocha koło Lubania odbędzie się kolejna edycja zawodów Gold-Dog Trekkingowych. Dla zawodników i ich czworonożnych pupili przygotowano dwie trasy o długości 13 i 26 km. Start i meta w zamkowej fosie. Początek zmagań o godz. 8.00. Oprócz drobnych nagród dla najszybszych, przewidziane są upominki i dyplomy dla wszystkich startujących. Wszyscy bez wyjątku po zawodach będą mogli skosztować prawdziwego szlacheckiego bigosu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama