Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (25.01-31.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-01-24 18:40 | Zmodyfikowano: 2016-01-24 18:40
A|A|A

Miłośnicy biegania pod górkę spotkają się w sobotę 30 stycznia w schronisku PTTK Pasterka. To właśnie spod tego obiektu o godz. 9.00 wystartuje 2. Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Meta usytuowana jest przy schronisku PTTK na Szczelińcu. 21-kilometrowa trasa jest wymagająca technicznie i prowadzi szlakami turystycznymi Gór Stołowych. Suma przewyższeń podbiegów to tysiąc metrów. Limit na ukończenie biegu to 5 godzin. Lista uczestników jest już kompletna.

Trwa Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Kolejny - trzeci już - bieg cyklu rozegrany zostanie 30 stycznia w Chocianowie. Uczestników czeka rywalizacja na 6-kilometrowej płaskiej trasie. Biuro zawodów znajdować się będzie w Zespole Szkół przy ul. Kolonialnej i czynne będzie od 9.00 do 10.40. Są wolne miejsca. Zapisy internetowe oraz w dniu zawodów. Start biegu w sobotę o godz. 11.00.

Inna cykliczna impreza - tym razem przełajowa - odbędzie się w sobotę 30 stycznia we Wrocławiu. Tego dnia w Lasku Osobowickim rozegrany zostanie kolejny bieg City Trail. Imprezie głównej tradycyjnie towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na stronie www.citytrail.pl. Start biegu o godz. 11.00 z boiska w Lasku Osobowickim.
Biegi City Trail rozgrywane są w 10 polskich miastach. Cykl rozpoczął się w Poznaniu. Pierwszy bieg poza stolicą Wielkopolski rozegrany został we Wrocławiu - mówi odpowiedzialna za promocję imprezy Justyna Grzywaczewska:

Inny biegowy festiwal trwa na ziemi oławskiej. W niedzielę 31 stycznia czeka nas czwarty etap cyklu ZiMNaR 2016, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Cykl składający się z siedmiu biegów potrwa do końca lutego. Czwarta impreza odbędzie się w Oławie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej. Biuro czynne będzie do 10.30, start nastąpi o godz. 11.00. Zapisy elektroniczne przez formularz na stronach organizatora, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu imprezy.Tego samego dnia, czyli 31 stycznia, w podwrocławskich Prusicach rusza czwarta edycja cyklu „Prusice Biegają”. Zasady się nie zmieniły. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Za dodatkowe 5 kilometrów zawodnicy otrzymują punkty bonusowe, które liczą się do klasyfikacji generalnej. Bieg prowadzi ulicami Prusic nawierzchnią asfaltową, brukową i polną. Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy zawodnik przed pierwszym startem w danej edycji musi wypełnić tylko krótki formularz. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 10.00. Zapisy na miejscu do godz. 9.45.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama