Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (3.10-9.10)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-10-02 18:21 | Zmodyfikowano: 2016-10-02 18:21
A|A|A

W sobotę 8 października rozegrany zostanie 1. Górski Bieg w Miłkowie. Do wyboru dystans półmaratoński oraz 10 kilometrów. W programie także biegi dla najmłodszych. Start o godz. 10.30 z terenu campingu Miłków tuż przy basenie. Trwają zapisy. Zgłaszać można się także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Akademicki Związek Sportowy oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zapraszają do udziału w tradycyjnym biegu pod hasłem: Przewietrz się na Olimpijskim. 14. edycja imprezy odbędzie się 8 października. Na terenie Stadionu Olimpijskiego oraz przyległych bulwarów nadodrzańskich rozegrany zostanie bieg główny na 10 kilometrów oraz rekreacyjny Bieg Otwarty i 3,5-kilometrowy marsz nordic walking. Początek o godz.11.00. Zapisy internetowe do 6 października oraz w dniu zawodów.

Najlepsi specjaliści od sportowych spacerów z kijkami 8 października pojawią się w Legnicy. W sobotę rozegrany zostanie tam Puchar Europy Nordic Walking na 10 kilometrów oraz zaliczany do mistrzostw kontynentu marsz na 5 kilometrów. Dla amatorów przygotowano m.in. krótki kurs poprawnej techniki chodzenia z kijkami. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 10.00 na stadionie Miedzi Legnica.

Tego samego dnia na leśną przebieżkę zaprasza Bierutowska Grupa Biegowa. W Stanicy Leśnej w okolicy wsi Karwiniec rozegrany zostanie 2. Bierutowski Bieg Leśny. 13-kilometrowa trasa zgodnie z nazwą imprezy przebiegać będzie głównie duktami leśnymi. Biegowi głównemu towarzyszyć będzie rywalizacja najmłodszych. Start 8.10 o godz. 13.00. Ponieważ limit uczestników nie został wykorzystany, będzie można zapisać się w dniu zawodów.

Rekreacyjny płaski dystans i brak opłaty startowej. 8 października w Bielawie odbędzie się 5. Memoriał Michała Wojtanowskiego. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie bieg główny na dystansie 2150 metrów. Start w samo południe. Zapisy przyjmowane będą na miejscu zawodów już od 8.30. W programie imprezy także biegi dla dzieci i młodzieży. Miejscem rywalizacji będzie teren Ośrodka Wczasowo-Wypoczynkowego Sudety przy ul. Wysokiej.

9 października odbędą się Otwarte Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking. Zawody startują o godz. 11.00. W programie trzy dystanse. Najdłuższa trasa dla profesjonalistów liczy 8 km. Zawody rozgrywane będą na Górkach przy ul. Konstytucji 3 Maja w Lubinie. Istnieje możliwość zapisów dniu zawodów.

2. Bieg Pokoju - to nazwa imprezy, która 9 października odbędzie się w Nowej Rudzie. Start biegu głównego na 10 km o godz. 13.00 sprzed ratusza w Nowej Rudzie. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 5 października oraz w niedzielę w biurze zawodów.

W niedzielę 9 października we Wrocławiu rozegrany zostanie tradycyjny Bieg Energetyka. Do pokonania dystans 4300 metrów w Parku Kozanowskim. Bieg jest bezpłatny. Zapisy do 9.30 w biurze zawodów w restauracji Orbita. Start - pół godziny później sprzed hali przy ul. Wejherowskiej.

Przed nami ostatni, finałowy bieg cyklu Grand Prix Powiatu Wrocławskiego. Długa Dyszka rozegrana zostanie 9 października w Długołęce. Chętni mogą się zmierzyć także z dwukrotnie krótszym dystansem. Uczestnicy pobiegną po płaskiej, asfaltowej i atestowanej trasie. Start biegu głównego w niedzielę o godz. 15.00 z ul. Robotniczej. Zapisy w dniu zawodów tylko w przypadku wolnych miejsc.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama