Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (23.01-29.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-23 07:45 | Zmodyfikowano: 2017-01-23 07:45

Darmowe biegi na 5 i 10-kilometrów po raz kolejny zorganizowane zostaną we Wrocławiu. W środę 25 stycznia rozegrana zostanie druga Karłowicka Pętelka. Trasa przebiega po nadodrzańskich wałach. Start i meta zlokalizowane są w okolicach mostu Trzebnickiego przy ulicy Zawalnej. W biegu mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 14 lat. Początek rywalizacji o godz. 19.00. Zapisy na profilu facebookowym organizatora.

Inna cykliczna impreza - także przełajowa - odbędzie się w sobotę 28 stycznia we Wrocławiu. Tego dnia w Lasku Osobowickim rozegrany zostanie kolejny bieg City Trail. Głównej rywalizacji tradycyjnie towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na stronie www.citytrail.pl. Start biegu w sobotę o godz. 11.00 z boiska w Lasku Osobowickim.

Kolejny biegowy festiwal trwa na ziemi oławskiej. W niedzielę 29 stycznia czeka nas czwarty etap cyklu ZiMNaR 2017, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Czwarta impreza odbędzie się w Oławie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej. Biuro czynne będzie do 10.30, start nastąpi o godz. 11.00. Zapisy elektroniczne przez formularz na stronach organizatora, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu imprezy.

Bieg Noworoczny Zupbadura - to impreza, która w niedzielę 29 stycznia odbędzie się w Świdnicy. Do pokonania 5 kilometrów alejkami w świdnickim Parku Centralnym. Bieg główny wystartuje o 13.30. Od 12.00 rozgrywane będą natomiast bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy internetowe do biegu głównego do 24 stycznia oraz - w razie wolnych numerów startowych - w dniu imprezy w biurze zawodów.

Tego samego dnia, czyli 29 stycznia, w podwrocławskich Prusicach rusza piąta edycja cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Za dodatkowe 5 kilometrów zawodnicy otrzymują punkty bonusowe do klasyfikacji generalnej. Bieg prowadzi ulicami Prusic. W nowej edycji organizatorzy wprowadzili symboliczną opłatę startową. Zmieniła się także pora rozpoczęcia imprezy. Start przy Prusickim Centrum Fitness nastąpi o godz. 9.30. Zapisy na miejscu od godz. 8.45.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.