Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (10.04-23.04)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-04-10 16:49 | Zmodyfikowano: 2017-04-10 16:49
A|A|A

fot. kobietawbiegu.pl

Ci, którzy potrafią oderwać się od świątecznego stołu, mogą w lany poniedziałek pobiegać w Wałbrzychu. 17 kwietnia na Podzamczu już po raz 19 odbędzie się Bieg Wielkanocny. Główny dystans to 6 kilometrów, panie wystartują na 4-kilometrowej trasie. W programie także 5 biegów dla najmłodszych. Start o godz. 12.00. Zapisy na miejscu zawodów od 10.30.

W sobotę 22 kwietnia o godz. 3.00 ze schroniska pod Śnieżnikiem ruszy 4. Bieg Kreta. Górska trasa liczy 110 km i prowadzi przez Góry Bialskie, Złote, Bardzkie i Sowie do mety w Lasocinie koło Bielawy. Bieg Kreta jest „rajdem” towarzyskim, w którym może wziąć udział każdy, bez ograniczeń, ponieważ nie ma żadnego centralnego organizatora ani regulaminu. Każdy uczestnik biegnie na własną odpowiedzialność, zabezpiecza sobie trasę, support, wyżywienie i wyposażenie. Zapisy internetowe TUTAJ

22 kwietnia rozegrany zostanie Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej. W programie zawodów półmaraton oraz bieg na 10 kilometrów. Uczestników czeka rywalizacja na pagórkowatej trasie o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Start znajduje się na terenie Klasztoru przy pl. Cystersów w Henrykowie. Początek rywalizacji o godz. 11.00. Zapisy internetowe do obu biegów do 19 kwietnia oraz, w przypadku wolnych miejsc, także w dniu zawodów.

22 kwietnia biegowa rywalizacja odbędzie się także na ziemi wałbrzyskiej. W sobotę już po raz 10. rozegrany zostanie Bieg na Zamek Grodno. Do pokonania 10-kilometrowa trasa, panie wystartują na dystansie o 2 kilometry krótszym. W programie także rekreacyjny marsz nordic walking. Start o godz. 11.00 z centrum Zagórza Śląskiego. Meta na dziedzińcu głównym Zamku Grodno. Trwają zapisy. Można zgłaszać się także w dniu zawodów.

Lubin zaprasza wszystkich miłośników biegania na czwarty Bieg Papieski. Impreza ma uczcić rocznicę kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Start w sobotę 22 kwietnia o godz. 21.37. Trasa prowadzi ulicami miasta i liczy 6700 m. W programie także biegi dla najmłodszych uczestników. Trwają zapisy. Limit to 2,5 tysiąca osób.

Miłośnicy biegania po górach mają szanse wystartować w kolejnej imprezie cyklu Silver Run. Druga część zmagań po szlakach Gór Sowich odbędzie się 22 kwietnia w Srebrnej Górze. Do wyboru trzy biegi - na 12 i 21 i 42 kilometry. Start na najdłuższym dystansie o godz. 9.00 z terenu twierdzy w Srebrnej Górze. Zgłoszenia internetowe do 15 kwietnia, regulamin przewiduje także możliwość zapisów w dniu imprezy.W sobotę 22 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym AWF we Wrocławiu każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił podczas 12-minutowego biegu. Tradycyjny test Coopera, organizowany w ramach programu Biegam bo Lubię, rozpocznie się o godz. 9.30. Udział jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat z wynikiem. Dodatkowo wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną koszulki. Zapisy na miejscu od godz. 9.20.

Amatorów biegania po zmroku zaprasza Brzeg. W sobotę 22.04 sprzed Zamku Piastów Śląskich wyruszą na trasę uczestnicy 2. Nocnej Dychy. Dystans, jak nazwa biegu wskazuje, to 10 kilometrów. Trasa, głównie asfaltowa, prowadzi ulicami miasta. Start zaplanowano na godz. 20.30. Limit uczestników to 1300 osób. Jest jeszcze szansa na zapisy. Szczegóły TUTAJ

Miłośników wyzwań biegowych zaprasza Głogów. W sobotę 22 kwietnia rozpocznie się tam dwudniowy Cross Straceńców. Woda, błoto, podbiegi i ostre zbiegi - to najkrótsza charakterystyka tych zawodów. Pierwszego dnia rywalizować będą sztafety oraz rozegrany zostanie cross nordic walking. Dzień później m.in. rywalizacja dzieci oraz bieg główny. Areną zmagań jest Tor Motocrossu Górków. Więcej o imprezie TUTAJ

W niedzielę 23 kwietnia już po raz piąty swój bieg zorganizuje podwrocławski Mietków. Po raz drugi - na dystansie półmaratonu. Ponad 21-kilometrowa, atestowana trasa prowadzi głównie po asfaltowych drogach wokół Zalewu Mietkowskiego. Start na terenie Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie o godz. 10.00. Zapisy internetowe oraz w biurze zawodów.

To zawody tylko dla pań, które pobiegną dla zdrowych piersi. Impreza pod hasłem Zawsze Pier(w)si odbędzie się 23 kwietnia na pergoli przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Trasa liczy niecałe 5 km. Uczestniczki pokonają dwie pętle w Parku Szczytnickim. Start o godz. 12.00. Zapisy i szczegółowe informacje TUTAJ

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama