Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY [21.08-27.08]

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-08-23 09:25 | Zmodyfikowano: 2017-08-23 09:25

To bieg górski, ale dla każdego! Tym razem jednak bez nart. Jakuszyce zapraszają na kolejny Letni Bieg Piastów. Impreza odbędzie się 26 i 27 sierpnia. Zalety tras to łagodne, pofalowane profile, na których w biegu może utrzymać się biegacz-amator na średnim poziomie umiejętności. Mocną stroną LBP są przepiękne widoki na najładniejsze miejsca Gór Izerskich i Karkonoszy oraz urozmaicona nawierzchnia. Biegacze mają do wyboru trzy dystanse: 11, 22 i 50 km oraz rekreacyjny marsz nordic walking na 11 km. Pozostały jeszcze wolne miejsca na wszystkie biegi z wyjątkiem ultramaratonu. Początek dwudniowej rywalizacji w sobotę o godz. 9.00 na Polanie Jakuszyckiej.

Leżąca na granicy Dolnego Śląska Góra już po raz ósmy organizuje na Bieg z Policją. Wbrew nazwie nie jest to impreza wyłącznie dla biegaczy mundurowych. Zawody rozegrane zostaną 26 sierpnia. Start o godz. 16.00 z ul. Mickiewicza, meta usytuowana jest na stadionie w Górze. Uczestnicy pobiegną po atestowanej trasie na 10 kilometrów. Zapisy na stronie www organizatora lub bezpośrednio w biurze zawodów w hali sportowej Arkadia.

Aż cztery dystanse do wyboru będą mieć uczestnicy Kunickiego Biegu Reggae, który odbędzie się w sobotę 26 sierpnia. W programie rywalizacja na 5, 10, 15 i 20 kilometrów. Trasa prowadzi ulicami i drogami wokół Jeziora Kunickiego. Start biegu w sobotę o godz. 10.00 sprzed Ośrodka LOK w Kunicach przy ul. Słonecznej. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zgłoszenia w dniu zawodów.

26 sierpnia już po raz czwarty rozegrana zostanie Ząbkowicka 10. Miasto znane ze swej krzywej wieży zaprasza wszystkich do rywalizacji na 10-kilometrowym dystansie. Asfaltowa trasa prowadzi ulicami Ząbkowic Śląskich, Jaworka, a potem w kierunku Sieroszowa. Start znajduje się na ulicy Powstańców Warszawy przy stacji paliw. Strzał startera o godz.10.00. Zapisy internetowe juz zakończono. Można zgłosić się w dniu zawodów, jednak organizator nie gwarantuje wtedy pakietu startowego.

W sobotę 26 sierpnia w Obornikach Śląskich odbędzie się 2. Bieg Oborygena. Tu dystans wynosi nieco ponad 10 kilometrów. Trasa w większości prowadzi leśnymi ścieżkami, co zapewnia sporo cienia i piękne okoliczności przyrody. Na najszybszych uczestników oprócz medali czekają nagrody w postaci ręcznie wykonanych bumerangów. Australijskich niespodzianek nie zabraknie także na trasie. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zgłoszenia elektroniczne do 24.08 oraz, w przypadku wolnych miejsc, także w dniu zawodów. Start biegu o godz. 10.00 na placu „Mój Rynek” przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Obornikach Śląskich.

Najważniejsze informacje o biegu przypomina Hubert Ozimina ze Stowarzyszenia Oborygeni:

Kolejny bieg na 10 kilometrów odbędzie się 26 sierpnia w Namysłowie. O godz. 18.00 z Rynku Miejskiego wystartuje 14. Bieg Namysłowian. Szybka i płaska trasa biegnie głównie ulicami miasta. Imprezie głównej towarzyszyć będzie rodzinny bieg charytatywny ActivRun na 600 metrów, który wystartuje o 17.00. Zapisy na miejscu zawodów.

W niedzielę 27 sierpnia odbędzie się 8. etap akcji Prusice Biegają. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Bieg prowadzi ulicami Prusic nawierzchnią asfaltową, brukową i polną. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 9.30. Zapisy na miejscu.

 

SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.