Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (11.09-17.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-12 14:16 | Zmodyfikowano: 2017-09-12 14:16
A|A|A

Garmin Ultra Race, to impreza biegowa, która w najbliższy weekend odbędzie się w Radkowie i Górach Stołowych. 16 i 17 września wystartuje w sumie tysiąc zawodników. Do wyboru trzy dystanse: 53, 25 i 9 kilometrów. Start Garmin Ultra Race w sobotę o godz. 7.00 z Kolonii Leśnej w Radkowie.Swojej imprezy biegowej doczekał się Kamieniec Ząbkowicki. 16 września rozegrany zostanie tam 1. Bieg Szlakiem Marianny Orańskiej. Uczestnicy mogą wystartować na 5 lub 10 km. Początek rywalizacji w sobotę o godz. 11.00 września przy zespole pałacowo - parkowym w Kamieńcu Ząbkowickim. Zapisy internetowe lub osobiście w dniu zawodów.

16 września w Parku Wschodnim we Wrocławiu odbędzie się charytatywny Bieg Bez Medalu. Jego uczestnicy pobiegną dla małego Kacpra, który jest podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Do wyboru rywalizacja na 3, 6 km lub 9 km. Można też stworzyć swoją trzyosobową drużynę, w której każdy uczestnik będzie musiał pokonać jeden z dystansów indywidualnych. Początek rywalizacji w sobotę o godz. 11.00. w Parku Wschodnim przy ul. Krakowskiej. Zapisy na stronie internetowej organizatora lub w dniu biegu w Biurze Zawodów.

Przed nami dwudniowe święto sportu w Oleśnicy. W sobotę 16 września odbędzie się tam tradycyjna impreza poświęcona pamięci wybitnego polskiego maratończyka. 33. Memoriał Bogusława Psujka, czyli Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów wystartuje w sobotę o godz. 11.00 przy stadionie miejskim w Oleśnicy. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci i juniorów. Zapisy internetowe do 13.09 oraz w dniu zawodów.

W niedzielę Oleśnica gościć będzie uczestników Przełajowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Nordic Walking. W programie imprezy zmagania na czterech dystansach, także dla najmłodszych. Start główny to rywalizacja na ponad 11-kilometrowej trasie. Początek zmagań 17 września o godz. 10.00 w Parku nad Stawami przy ul. Spacerowej. Zapisy internetowe lub w dniu zawodów.

Cross Baby Jagi to bieg, który odbędzie się w sobotę w Obiszowie koło Głogowa. Uczestnicy mają do wyboru różne dystanse. Charakterem i trudnościami na pewnych odcinkach trasa przypomina słynny Cross Straceńców. Początek imprezy o godz. 12.00 na boisku w Obiszowie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12.09 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Inna impreza ekstremalna odbędzie się 16 i 17 września w Bielawie. Bieg Gladiatora to dwa najeżone przeszkodami dystanse: 7 i 11 kilometrów w warunkach terenowych. To możliwością sprawdzenia siebie oraz pokonania własnych słabości. Start krótszego dystansu w sobotę o 9.15 z terenu OWW Sudety w Bielawie. Trwają jeszcze zapisy do imprezy.

W niedzielę 17 września rozegrany zostanie Międzynarodowy Bieg Uliczny w Twardogórze. Trasa prowadzi asfaltowymi ulicami miasta. Panowie pobiegną na 10 kilometrów, panie na 6-kilometrowym dystansie. Start biegu głównego o godz. 12.00 spod Ratusza w Twardogórze. Zapisy internetowe do 12 września. Jest także możliwość zgłoszenia się w dniu zawodów.

Malownicze tereny Wzgórz Strzelińskich oraz zabytkowe ulice Strzelina - to atuty kolejnej niedzielnej imprezy. 17 września rozegrana zostanie Strzelińska Dziesiątka, czyli tradycyjny Bieg Wzgórz Strzelińskich. 10-kilometrowa trasa posiada atest PZLA. Zapisy wyłącznie elektroniczne do 15.09. Start biegu głównego o 13.30 ze stadionu miejskiego w Strzelinie.Kill the Devil Hill - to nazwa imprezy, która już po raz kolejny odbędzie się w Karpaczu. To przede wymagający sprint na szczyt skoczni narciarskiej "Orlinek" połączony z przeprawą wodną. Łącznie 300 metrów ekstremalnej trasy o ponad 30-stopniowym kącie nachylenia. W programie zawodów są także m.in. biegi indywidualne bez wody dla kobiet, mężczyzn i dzieci, rywalizacja sztafetowa oraz zmagania dla osób o wadze powyżej 100 kilogramów. Trwają zapisy. Początek imprezy w niedzielę (17.09) na skoczni „Orlinek" w Karpaczu o godz. 10.00.

Trzeci etap cyklu Cztery Pory Roku odbędzie się w 17 września w Posadowicach koło Bierutowa. Bieg na dystansie 5 kilometrów ma charakter crossowy - prowadzi po ścieżkach i drogach leśnych. Zgłoszenia internetowe do 13.09, po tym terminie można będzie zapisywać się w biurze zawodów. Start biegu głównego o godz. 10.00. z boiska w Posadowicach. Pół godziny wcześniej początek Biegu Krasnala. Zapisy do imprezy dla najmłodszych na miejscu zawodów.

 

SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama