Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (27.11-3.12)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-28 16:40 | Zmodyfikowano: 2017-11-28 16:40
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Bieganie pod patronatem brodatego świętego na Dolnym Śląsku rozpocznie się 2 grudnia w Prusicach. Tego dnia odbędzie się tradycyjny Bieg w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Dystans to 5 kilometrów. Start i meta w Rynku – atestowana trasa prowadzi uliczkami Prusic oraz przez Pietrowice Małe. Początek rywalizacji o godzinie 11.00. Zgłoszenia w dniu imprezy możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc.

Tego samego dnia (2.12) w Legnicy rozegrany zostanie Bieg Mikołajkowy na dystansie 10 kilometrów. Trasa ma charakter przełajowy i prowadzi ścieżkami Lasku Złotoryjskiego. Uczestnicy będą mieć do pokonania cztery pętle po 2,5 km. W programie imprezy także Bieg Krasnala na 500 metrów. Trwają zapisy internetowe, istnieje także możliwość zgłoszenia w dniu imprezy. Start biegu głównego o 12.00, najmłodsi ruszą na trasę godzinę wcześniej.

Kolejna impreza zaplanowana na 2 grudnia jest częścią ogólnopolskiego cyklu pod hasłem Bieg Mikołajów. Miejscem rywalizacji będzie Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Do przebiegnięcia 5 okrążeń toru, co daje w sumie dystans ponad 10,5 km. Wystarczy pokonać tylko jedno kółko, aby znaleźć się w klasyfikacji. Każdy przebiegnięty kilometr to złotówka przeznaczona na szczytny cel. Start biegu o godz. 12.00. Dwie godziny wcześniej początek rywalizacji dla najmłodszych. Zapisy na stronie www.biegmikolajow.org

Na przełajowe bieganie we Wrocławiu zapraszają w sobotę 2 grudnia organizatorzy ogólnopolskiego cyklu City Trail. Rywalizacji na 5-kilometrowej trasie towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na stronie www.citytrail.pl. Start biegu o godz. 11.00 z boiska w Lesie Osobowickim.

Ostatnie miejsca są jeszcze w imprezie Radia Wrocław pod hasłem "W pogoni za Świętym Mikołajem". Bieg odbędzie się 3 grudnia na radiowej ścieżce we wrocławskim Parku Tysiąclecia. Najmłodsi będą mogli pobiec w mikołajowym Biegu Krasnala. Zapisy do tej rywalizacji w dniu zawodów. Start biegu głównego na 3,5 kilometra o godz. 11.00. Na uczestników czeka ciepły poczęstunek oraz dodatkowe mikołajkowe niespodzianki. Zapisy TUTAJ

Tego samego dnia, czyli 3 grudnia, na Bieg Mikołajowy zaprasza WKB Piast. Rywalizacja na 10-kilometrowym, crossowym dystansie odbędzie się pomiędzy mostami: Jagiellońskimi i Chrobrego oraz na alejkach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Można także wystartować w Biegu Rodzinnym na kilometrowej trasie. Zgłoszenia elektronicznie przyjmowane są do 28 listopada oraz w dniu zawodów. Start biegu głównego o godz. 12.30 z ul. Malczewskiego.

Charytatywna impreza sportowa odbędzie się 3 grudnia w Brzegu Dolnym. Już po raz czwarty rozegrany zostanie tam Cross Mikołajkowy. Uczestnicy mogą pobiec przełajową trasą na 5 kilometrów lub pomaszerować 4 kilometry z kijkami nordic walking. W programie także rywalizacja dla najmłodszych. Udział w imprezie jest bezpłatny. Podczas zawodów zbierane będą fundusze na leczenie 1,5-rocznej Amelki. Początek rywalizacji o godz. 11.00 na stadionie w Brzegu Dolnym. Zapisy drogą internetową lub na miejscu zawodów.

W niedzielę w Jaworze - 14. Memoriał Stefana Mielczarka. Dystans to 10 km. Uczestnicy pokonają 4 okrążenia ulicami miasta. Impreza miała pierwotnie odbyć się pod koniec października, ale nie doszła wówczas do skutku ze względu na trudne warunki pogodowe. Start biegu 4 grudnia o godz. 12.00 przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Kościuszki w Jaworze.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama