Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (8.01-14.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-01-09 18:50 | Zmodyfikowano: 2018-01-09 18:50

W sobotę 13 stycznia do rywalizacji zaprasza Sobótka. Tego dnia rozegrany zostanie 3. Górski Zimowy Maraton Ślężański. Trasa prowadzi szlakami turystycznymi przez partie podszczytowe i szczyt Ślęży. Ci, którzy nie zdecydują się na pokonanie 43 kilometrów, mogą przebiec ok. 24 kilometrów w ramach półmaratonu. Start dla wszystkich uczestników o godz. 9.00 przy Domu Turysty pod Wieżycą w Sobótce. Zapisy na portalu datasport oraz w biurze zawodów.

Tego samego dnia, czyli 13 stycznia rozegrany zostanie VI etap Grand Prix Zagłębia Miedziowego w biegach przełajowych. Tym razem uczestnicy rywalizować będą w Iwinach. Do pokonania 6 kilometrów. Start o godz. 11.00 sprzed miejscowej szkoły. Zapisy internetowe do piątku poprzedzającego bieg lub osobiście w dniu zawodów.

Nowy cykl zawodów biegowych wystartuje w sobotę na terenie Nadleśnictwa Wołów. 13 stycznia ruszy 1. Leśny Maraton na Raty. Impreza składa się z pięciu biegów, które rozgrywane będą raz w miesiącu. Inaguracyjne zawody odbędą się w miejscowości Wrzosy. Do pokonania ok. 10,5 kilometra. Start o godz. 10.00. Zapisy elektroniczne oraz w dniu biegu.

W niedzielę 14 stycznia odbędzie się Świdnicki Bieg Noworoczny. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Ze względu na rewitalizację Parku Centralnego w tym roku uczestnicy pobiegną nową trasą. W programie imprezy także bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży. Początek zawodów o godz. 11.00 przy Hali Sportowej na Zawiszowie w Świdnicy.

14 stycznia rozegrany zostanie drugi etap cyklu ZiMNaR, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Zawody potrwają do końca lutego. Druga impreza odbędzie się w Oławie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej. W zawodach mogą wystąpić także miłośnicy nordic walking. Start o godz. 11.00. Zapisy elektroniczne przez formularz na stronach organizatora, a także w dniu imprezy.

Dwie biegowe imprezy na Dolnym Śląsku pod hasłem Policz się z Cukrzycą i Ucz Się Pierwszej Pomocy rozegrane zostaną w niedzielę 14 stycznia. Dochód z obu trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już o godz. 9.00 wystartuje bieg we Wrocławiu. Impreza ma charakter piknikowy - nie będzie klasyfikacji oraz pomiaru czasu. Uczestnicy pokonają 10 pętli wokół wrocławskiego Rynku, czyli nieco ponad 10,5 kilometra. Start przy pl. Solnym. Zapisy elektroniczne oraz w dniu biegu. Dodatkowo numery startowe od 1 do 10 można wylicytować wchodząc na aukcje Wrocławskiego Sztabu WOŚP.

Na Nocny Bieg 14 stycznia zapraszają Prusice. Start zaplanowano na godz. 20.00 przy Prusickim Centrum Fitness na ul. Żmigrodzkiej. Uczestnicy pokonają 5 kilometrów uliczkami Prusic i Pietrowic Małych. Organizatorzy proszą, aby każdy z biegaczy miał własną latarkę. Zapisy na portalu datasport oraz ewentualnie na miejscu zawodów.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.