Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (30.04-6.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-04-29 19:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-29 19:30
A|A|A

1 maja na tradycyjny maraton, będący także Memoriałem Barbary Szlachetki, zaprasza Jelcz-Laskowice. Start zmagań na atestowanej trasie o godz. 9.00 z Alei Młodych. W programie imprezy także półmaraton i bieg na 10 kilometrów oraz rywalizacja dla najmłodszych. Można się zapisać w dniu imprezy. Gościem zawodów będzie były maratończyk, a obecnie trener i autor książek biegowych Jerzy Skarżyński.

Tego samego dnia (1.05) jubileuszowe bieganie odbędzie się w Świdnicy. Już po raz 10. rozegrany zostanie tam Bieg Goplany. Rywalizacja na zróżnicowanej, blisko 6-kilometrowej trasie odbędzie się nad zalewem Witoszówka. Start o 12.00 przy Bosmanacie. Zgłoszenia w Biurze Zawodów przyjmowane będą od godz. 9.00.

Amatorzy biegania po górach spotkają się w środę w Starych Bogaczowicach koło Wałbrzycha. 2 maja rozegrany tam zostanie Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie. Można przebiec także o połowę krótszą trasę w Górskiej Dysze. Start o 11.00 przy Zalewie w Starych Bogaczowicach. Zgłoszenia internetowe do 30 kwietnia. Po tym terminie zapisy będą możliwe w dniu zawodów.

W środę 2 maja w Wołowie odbędzie się 4. Bieg Flagi Narodowej. Tegoroczna edycja rozegrana zostanie w nowej formule. Dotychczasowy cross przenosi się na trasę asfaltową. Start i meta biegu na 10 kilometrów zlokalizowane będą na wołowskim Rynku, skąd uczestnicy pobiegną do wsi Garwół, gdzie znajdować się będzie nawrót. Nowością jest również pora rozpoczęcia biegu. Tym razem zawodnicy na starcie staną wieczorem, czyli o godz. 19.00. Zapisy do wyczerpania limitu pół tysiąca miejsc.

Na 10 kilometrów będzie można wystartować także 3 maja w Twardogórze. W środę rozegrany zostanie tam 2. Bieg Wokół Remizy. Start o godz. 13.00 sprzed budynku miejscowej OSP. Zgłoszenia w dniu zawodów, tylko w przypadku wolnych miejsc na liście startowej. Od godz. 10.00 rozgrywane będą biegi dla najmłodszych.

Narodowe święto na biegowo uczczą tradycyjnie Kobierzyce, gdzie 3 maja już po raz czwarty rozegrany zostanie Bieg z Konstytucją. Tym razem rywalizacja odbędzie się na nieco zmodyfikowanej, ale wciąż atestowanej trasie. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. W programie także biegi dla najmłodszych. Start głównego dystansu o godz. 11.00 przy hali sportowej w Kobierzycach. Zapisy w dniu biegu zostaną uruchomione tylko w przypadku wolnych miejsc startowych. Zgłaszać się mogą natomiast tego dnia uczestnicy Biegu Krasnala.

3 maja odbędzie się 5. Bieg o Puchar Wójta Gminy Grębocice. W tym roku wpisowe z imprezy przeznaczone zostanie na zakup roweru napędzanego siłą mięśni rąk dla niepełnosprawnego Michałka. W programie: biegowe zmagania najmłodszych, rywalizacja w nordic walking oraz bieg główny na 5 kilometrów. Zapisy elektroniczne oraz na miejscu w biurze zawodów. Początek imprezy w czwartek o godz. 10.30 na stadionie lekkoatletycznym przy szkole w Grębocicach.



Skokowa k. Prusic zaprasza 5 maja na Skokowski Bieg Przełajowy. Dystans to 6 kilometrów, ale po wymagającej trasie prowadzącej polnymi i leśnymi ścieżkami. Start o godz. 14.00 z Orlika w Skokowej. Zapisy internetowe do 2 maja oraz w dniu zawodów.

Bieg pełen wyzwań odbędzie się 6 maja we wsi Głogówko w gminie Kotla. W niedzielę wystartuje tam KotlActive Forest Run. Uczestnicy rywalizować będą z przeszkodami na dwóch dystansach – 14 i 8 km. Jeśli nie zostanie osiągnięty limit uczestników, będzie możliwość zapisów także w dniu biegu. Start o godz. 11.00.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama