Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (21.05-27.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-05-20 13:38 | Zmodyfikowano: 2018-05-20 15:20
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Biegiem w stronę nieba. Przed nami piąta edycja Sky Tower Run. Z najwyższym budynkiem w kraju zmierzy się tysiąc zawodników z całej Polski oraz goście z zagranicy. W sobotę 26 maja we Wrocławiu dowiemy się, kto najszybciej pokona 49 pięter i 1142 stopnie. Na tegoroczne Mistrzostwa Polski w biegu po schodach pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy elektronicznie na stronie www.skytowerrun.pl oraz ewentualnie w dniu zawodów. Start zmagań o godz. 10.00.

Inna impreza, w której trasa prowadzi wyłącznie pod górę, odbędzie się 26 maja w Sobótce. W sobotę o godz. 11.00 na trasę ruszą uczestnicy jubileuszowego 25. Biegu na Ślężę. Start w pobliżu stadionu sportowego. Trasa ma długość ok. 5 km. Meta znajduje się na szczycie Ślęży. Jest jeszcze możliwość zapisów w dniu zawodów.

Wilkszyn w gminie Miękinia w sobotę 26 maja będzie gościć uczestników Biegu z Fundacją Na Maksa. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wakacje dla dzieci niepełnosprawnych. W programie rywalizacja na głównym dystansie 10 kilometrów, bieg rodzinny i integracyjny na 3 kilometry oraz rajd nordic walking na 7 kilometrów z dowolnymi kijkami. Wszystkie trasy prowadzą głównie po drogach leśnych. Start biegu głównego o godz. 12.00 z orlika w Wilkszynie. Zapisy internetowe na stronie Fundacji do 25.05 oraz w dniu zawodów.

Złotoryja zaprasza na organizowane po raz pierwszy zawody pod nazwą Złotoryjska Złota Dycha. Bieg odbędzie się 26 maja. Organizatorzy mają również przygotowany dystans 5-kilometrowy dla mniej doświadczonych biegaczy. Trasa prowadzi ulicami miasta. Początek zmagań o 14.00 na rynku w Złotoryi. Zgłoszenia w dniu zawodów jedynie w przypadku wolnych miejsc na liście startowej.

Dwa dystanse do wyboru będą mieć również uczestnicy imprezy, która 26 maja odbędzie się w Bystrzycy Kłodzkiej. W sobotę startuje Ogólnopolski Bieg Bystrzycki. Po wielu latach biegacze powrócą na jedną z kultowych tras, jaką jest popularna “Bystrzycka 20”. Będzie można pobiec w półmaratonie lub wystartować na krótszym dystansie 10 km. Nie zabraknie biegów dla najmłodszych oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych z okazji dnia miasta. Start o 10.30 z Rynku w Bystrzycy. Zapisy internetowe do 24.05 lub na miejscu w dniu zawodów.

Rodzinny Eko Bieg to impreza, która 26 maja odbędzie się w Legnicy. Trasa ma charakter przełajowy i prowadzi ścieżkami Lasku Złotoryjskiego. Bieg główny będzie rozgrywany na dystansie ok. 5 km. W programie także biegowe zmagania dla dzieci. Początek rywalizacji w sobotę o 11.00. Zapisy internetowe oraz dniu zawodów. 

W niedzielę, czyli 27 maja w podwrocławskich Prusicach rozegrany zostanie piąty bieg cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 9.30. Zapisy na miejscu przed biegiem.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama