Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (28.05-3.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-05-27 15:15 | Zmodyfikowano: 2018-05-27 15:15
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

W środę 30 maja we Wrocławiu odbędzie się kolejna Dziesiątka Artemisu. To wyjątkowa impreza sportowo-integracyjna. W jej trakcie odbędzie się bieg główny na 10 kilometrów, towarzyski trucht na trzy kilometry, edukacyjna przebieżka na orientację oraz kameralne strzelanie do tarczy. Całość zakończy wspólne ognisko. Można się zapisać na miejscu w biurze zawodów. Dziesiątka Artemisu wystartuje w środę o godz.18.45 z boiska w Lasku Osobowickim.

Sympatycy biegania pod górę w najbliższy weekend spotkają się w Karkonoszach. W piątek 1 czerwca w Sobieszowie koło Jeleniej Góry rozpocznie się tradycyjny Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy. W tym roku organizatorzy przygotowali cztery trasy o różnym poziomie trudności. Uczestnicy pobiegną na 28, 46, 71 i 102 kilometry. Start z polany przy Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. Są jeszcze miejsca na dwa najdłuższe dystanse.Piastowska Piętnastka to nazwa imprezy, która 2 czerwca odbędzie się we Wrocławiu. Oprócz głównego dystansu będzie można się sprawdzić także na krótszej, 5-kilometrowej trasie. Nawierzchnia głównie szutrowa, uczestnicy pobiegną m.in. po nadodrzańskich wałach. Piastowska Piętnastka wystartuje o godz. 10.00 z alejki przy końcu ul. Malczewskiego. Zgłoszenia internetowe do 29.05; można się zapisać również tuż przed biegiem. 

Zagrodno k. Złotoryi w najbliższą sobotę zorganizuje już po raz trzeci Gminny Charytatywny Bieg Między Wiatrakami. W programie imprezy bieg główny na 10 kilometrów oraz rywalizacja w nordic walking. Dochód z zawodów trafi do małych podopiecznych ze Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Wilkowie. Start biegu 2.06 o godz. 11.00 przy Urzędzie Gminy Zagrodno. Można się zapisać w dniu imprezy.

W sobotę 2 czerwca już po raz dziewiąty odbędzie się Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Siechnice. W tym roku trasa ponownie prowadzić będzie ulicami gminy na atestowanej 5-kilometrowej pętli. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Nowością będzie pora rozpoczęcia zawodów. Uczestnicy rywalizować będą wieczorem, bo start zaplanowano na godz. 20.00 przy miejscowej hali sportowej. Zapisy elektroniczne do 30.05, a w przypadku wolnych miejsc, także w dniu zawodów.Wabienice k. Bierutowa zapraszają 2.06 na organizowany po raz pierwszy bieg Telka o Puchar Dyrektora Szkoły w Wabienicach. Dystans to 5 kilometrów, a trasa prowadzi głównie drogami gruntowymi. Start o godz. 17.00 z boiska szkolnego w Wabienicach. Zapisy internetowe do wyczerpania limitu miejsc, potem ewentualnie w biurze zawodów.

W Boguszynie koło Kłodzka w najbliższą sobotę rozegrany zostanie przełajowy Bieg Boguszyński. Na uczestników czeka atrakcyjna 10-kilometrowa trasa, której dodatkowym atutem są widoki Gór Stołowych. Chętni mogą także wystartować w rywalizacji nordic walking na 4 kilometry. Początek zmagań 2.06 o godz. 15.00 przy świetlicy w Boguszynie. Zapisy internetowe do 30 maja oraz w dniu zawodów.

W niedzielę 3 czerwca miłośnicy biegania po górach po raz kolejny spotkają się w Głuszycy koło Wałbrzycha. Rozegrany zostanie tam Półmaraton Szlakiem RIESE. Uczestnicy w trakcie biegu będą mogli zobaczyć pozostałości tajnych obiektów, wybudowanych podczas II Wojny Światowej w Górach Sowich. Tzw. przewyższenie pozytywne na trasie wynosi ponad 750 metrów. Start o godz. 12.00 w parku jordanowskim przy ul. Leśnej w Głuszycy. Trwają zapisy internetowe; w przypadku wolnych miejsc zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu imprezy.5 kilometrów na atestowanej, asfaltowej trasie będą mieć do pokonania uczestnicy Biegu z Okazji 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej w Jelczu Laskowicach. Impreza odbędzie się 3.06. Zapisy internetowe i w biurze zawodów. Start w niedzielę o godz. 11.00 przy ul. Bożka 1.Bieg Liczyrzepy - to impreza, która 3 czerwca odbędzie w Szczytnej koło Kłodzka. Do przebiegnięcia jest 10 kilometrów po nawierzchni asfaltowej i leśnej z kilkoma podbiegami. Start o godz. 15.00 przy ul. Bukowej w Szczytnej. Zgłoszenia internetowe do 30 maja oraz w dniu zawodów.

3 czerwca na kolejną imprezę biegową zaprasza Radio Wrocław. W Biegu Rodzinnym na naszej ścieżce w Parku Wschodnim we Wrocławiu rywalizować będą duety, tworzone przez rodziców i dzieci. To zawody, w których tempo biegu i marszu nadają najmłodsi, bez nagradzania najszybszych. Będą natomiast nagrody - niespodzianki, a także możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji u specjalistów od medycyny sportowej. Zmagania odbędą się na 3-kilometrowej trasie. Start w niedzielę o godz. 11.00. Zapisy na www.biegamy.radiowroclaw.pl

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama