Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (8.10-14.10)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-10-07 14:05 | Zmodyfikowano: 2018-10-07 14:05

O tym, że w mieście także można pobiegać "po górach" po raz kolejny będą przekonywać organizatorzy Biegu Trzech Wzgórz. Piąta edycja imprezy wystartuje w sobotę 14 października we Wrocławiu. Trasa ma długość ok. 10 km i prowadzi głównie szutrowymi alejkami parku Grabiszyńskiego. Uczestnicy pokonają trzy wzgórza: Pafawagu, Skarbowców i Górkę Żołnierzy Polskich. Start biegu w sobotę o 10.00 przy górce Pafawagu. Do udziału w rywalizacji zaprasza Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław:

Regulamin i zapisy do imprezy TUTAJ

W najbliższą sobotę kolejny debiut na biegowej mapie regionu. 13 października wystartuje 1. Aryzta Półmaraton Strzegom. Uczestnicy pobiegną po jednej pętli ponad 21-kilometrowej pętli w całości po nawierzchni asfaltowej. Uczestnicy wystartują ze strzegomskiego Rynku o godz. 11.00.13 i 14 października odbędzie się najdłuższy ultramaraton w Sudetach Zachodnich, czyli Ultrakotlina. Impreza ma charakter maratonu górskiego z elementami biegu na orientację. Dla uczestników przygotowano trzy dystanse - 50, 80 i 130 kilometrów. Trasa prowadzi przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie. Biegacze startujący na najdłuższym dystansie wystartują w sobotę o godz. 6.00 z Jakuszyc.

Na przełajowe bieganie we Wrocławiu zapraszają 13 października organizatorzy ogólnopolskiego cyklu City Trail. W kolejnej edycji zmagań uczestnicy rywalizować będą w formule Grand Prix do marca przyszłego roku. Rywalizacja na 5-kilometrowej trasie odbywać się będzie w Lasku Osobowickim. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży Start pierwszego biegu w sobotę o godz. 11.00.13 października w Radwanicach k. Polkowic odbędzie się tradycyjny Bieg ku Pamięci św. Jana Pawła II. Uczestnicy mogą rywalizować na trzech dystansach. Najdłuższy z nich ma ok.10 kilometrów. W programie imprezy także sztafeta rodzinna oraz marsz nordic walking. Początek zmagań w sobotę o godz. 14.00 na Osiedlu Leśnym w Radwanicach.

Niedziela upłynie pod znakiem tradycyjnego biegania w Lubinie. 14 października odbędzie się tam już 33. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. W jednej z najstarszych imprez biegowych w Zagłębiu Miedziowym wystartuje 2000 osób. Biegacze rywalizować będą ulicami miasta na 10-kilometrowej trasie. Start o godz. 11.00 ze stadionu RCS w Lubinie. Więcej TUTAJW niedzielę 14 października we Wrocławiu już po raz 11. ruszą na trasę uczestnicy Biegu Energetyka. Do pokonania dystans 4300 metrów w Parku Kozanowskim. Bieg jest bezpłatny. Start o godz. 10.00 przy Hali Sportowej Orbita.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.