Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (1.04-7.04)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-31 17:20 | Zmodyfikowano: 2019-03-31 17:20
A|A|A

W piątek 5 kwietnia z Kletna już po raz szósty ruszy Bieg Kreta. Trasa ultra liczy 150 km i prowadzi przez Góry Bialskie, Złote, Bardzkie i Sowie do mety Sobótce. Bieg ma formę rajdu towarzyskiego o unikalnej atmosferze. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także Bieg Kreta Hardcore. To bezprecedensowe wyzwanie o długości 378 km. Wybrani śmiałkowie zmierzą się ze słynnym trójkątem sudeckim: Ślęża-Śnieżka-Śnieżnik.

W sobotę 6 kwietnia inauguracja trzeciej edycji Mistrzostw Kątów Wrocławskich. Cykl składa się z czterech biegów po 5 kilometrów każdy. Start pierwszego etapu o godz. 11.00. z parkingu GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zapisy internetowe oraz w dniu zawodów na miejscowym stadionie sportowym.

W niedzielę 7.04 we Wrocławiu rozegrany zostanie trzeci H2O Półmaraton. Uczestnicy będą mieć do pokonania ponad 21 kilometrów na jednej pętli. Trasa jest szybka, płaska i ma atest PZLA. Start i meta przy ul. Niskie Łąki, tuż obok stadionu Oławka. Początek zmagań o godz. 9.00. Zapisy internetowe do 4.04 lub w dniu zawodów.

To bieg z widokiem na góry. 7 kwietnia odbędzie się tradycyjny Półmaraton Jeleniogórski. Zmaganiom na 21-kilometrowym dystansie towarzyszyć będzie bieg o połowę krótszy, czyli Jeleniogórska Dziesiątka. Pofałdowane trasy obu biegów prowadzą przez atrakcyjne widokowo części miasta i okoliczne miejscowości. Start o godz. 11.00 z placu Piastowskiego w Jeleniej Górze - Cieplicach.To tradycyjne zawody tylko dla pań, które przez sport propagują ideę zdrowych piersi. Impreza pod hasłem Bieg Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Trasa liczy 5 km i prowadzi ulicami oraz alejkami Parku Szczytnickiego. Start o godz. 12.00 z Pergoli.

Miłośnicy sportowych spacerów z kijkami tego samego dnia spotkają się w Legnicy. 7 kwietnia odbędą się tam Otwarte Mistrzostwa Miasta w Nordic Walking. Główna trasa o długości 6200 m prowadzić będzie po alejach Parku Miejskiego w Legnicy. W programie także rywalizacja osób niepełnosprawnych na dystansie 1,5 kilometra oraz marsz dla najmłodszych. Początek zmagań w niedzielę o godz. 10.00 przy Al. Orła Białego.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama