Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (29.04-5.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-04-28 16:20 | Zmodyfikowano: 2019-04-28 16:20

1 maja na tradycyjny maraton, będący także Memoriałem Barbary Szlachetki, zaprasza Jelcz-Laskowice. Start zmagań na atestowanej trasie o godz. 9.00 z Alei Młodych. W programie imprezy także półmaraton i bieg na 10 kilometrów oraz rywalizacja dla najmłodszych.

W środę 1 maja odbędzie się drugi bieg Mistrzostw Kątów Wrocławskich. Do pokonania 5 kilometrów. Start o godz. 11.00. z parkingu GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zapisy w dniu zawodów na miejscowym stadionie sportowym.

Tego samego dnia (1.05) będzie można pobiegać w Świdnicy. Już po raz 11. rozegrany zostanie tam Bieg Goplany. Rywalizacja na blisko 6-kilometrowej trasie odbędzie się nad zalewem Witoszówka. Start o 12.00 przy Bosmanacie.

W czwartek 2 maja w Wołowie odbędzie się 5. Bieg Flagi Narodowej. Do pokonania 10 kilometrów. Start i meta na wołowskim Rynku, skąd uczestnicy pobiegną do wsi Garwół, gdzie znajdować się będzie nawrót. Początek zmagań o godz. 19.00. Można się zapisać w dniu zawodów. Flagi i biało-czerwone stroje uczestników bardzo mile widziane.

Miłośnicy biegania po górach spotkają się w czwartek w Starych Bogaczowicach k.Wałbrzycha. 2 maja rozegrany tam zostanie Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie. Można przebiec także o połowę krótszą trasę w Górskiej Dysze. Start o 12.00 z boiska sportowego Iskry Witków.

Narodowe święto na biegowo uczczą tradycyjnie Kobierzyce, gdzie 3 maja już po raz piąty rozegrany zostanie Bieg z Konstytucją. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów na atestowanej trasie. W programie także biegi dla najmłodszych. Start o godz. 11.00 przy hali sportowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach. Zapisy w dniu biegu zostaną uruchomione tylko w przypadku wolnych miejsc startowych. Zgłaszać się mogą natomiast tego dnia uczestnicy Biegu Krasnala.Na 10 kilometrów będzie można wystartować także 3 maja w Twardogórze. W piątek rozegrany zostanie tam Bieg Wokół Stadionu. Start o godz. 12.00 z miejscowego stadionu. W programie także zmagania na 5 kilometrów oraz rywalizacja nordic walking.

Na dwudniowe święto górskiego biegania zapraszają Ludwikowice Kłodzkie. 4 maja w biegowym kalendarzu zadebiutuje Sowiogórska Dycha. Nowy bieg górski na 10 kilometrów prowadzi po drogach polnych i leśnych wokół masywu Gontowej. Dzień później (5.05) na trasę ruszą uczestnicy szóstego już Półmaratonu Sowiogórskiego, którego trasa prowadzi m.in. przez szczyt Wielkiej Sowy. Start obu biegów o godz. 11.00 sprzed „Domu Europejskiego” w Ludwikowicach Kłodzkich.

5 maja na biegowo-kolarską rywalizację zaprasza Świdnica. Od godziny 9.00 na miejscowym stadionie miejskim rozgrywany będzie Marconi Duathlon. W programie dwa dystanse: classic i sprint oraz zawody dla najmłodszych. Regulamin umożliwia start na dowolnych rowerach.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.