Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (20.05-26.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-05-20 16:20 | Zmodyfikowano: 2019-05-20 16:20
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Na 10 kilometrów będzie można pobiec w sobotę w Polkowicach. Impreza pod nazwą Polkowicka Dycha rozpocznie się 25 maja o godz. 16.00. Start ulicznej rywalizacji sprzed SP nr 3, przy ul. Kominka. W programie także marsz nordic walking na 2 kilometry oraz biegi dla dzieci i młodzieży.Złotoryja zaprasza na kolejną Złotą Dychę. Bieg odbędzie się 25 maja. Organizatorzy przygotowali dla uczestników również dystans 5-kilometrowy. Trasa prowadzi ulicami miasta. Początek zmagań o 9.30 na rynku w Złotoryi.

25 maja już po raz piąty wystartuje Bieg Kresowy w Bystrzycy Oławskiej. To inicjatywa mająca na celu ratowanie dziedzictwa kresowego i pomoc Polakom na wschodzie. 10-kilometrowy bieg oraz rywalizacja nordic walking odbywać się będą na ulicach oraz drogach leśnych koło Ryczyna. Trasa jest głównie crossowa. Start z okolic stadionu lekkoatletycznego w Bystrzycy o godz. 10.00.25 maja na terenie Nadleśnictwa Wołów zakończy się tegoroczny Leśny Maraton na Raty. Finałowe zawody odbędą się w stałym miejscu, czyli w Tarchalicach. Do pokonania dystans 1/4 maratonu - nieco ponad 10 kilometrów. Start o godz. 10.00 z terenu Szkółki Leśnej. Zapisy jednorazowe w biurze zawodów w dniu imprezy.Przed nami kolejny etap górskiej rywalizacji w cyklu Superbieg. 25 maja miłośnicy biegania będą mogli wystartować w Półmaratonie Interferie Run oraz biegu na 10 km. Wyjątkowość zawodów polega na tym, że trasa nie jest pętlą, a prowadzi z jednego punktu do innego. Start dłuższego dystansu w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy 10 Staropolanki rywalizację rozpoczną na Rozdrożu Izerskim. Meta obu biegów w Świeradowie-Zdroju. Początek zmagań w sobotę o godz.11.00.

W sobotę (25.05) trzeci bieg Mistrzostw Kątów Wrocławskich. Do pokonania stały dystans 5 kilometrów. Start o godz. 11.00 z parkingu GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zapisy w dniu zawodów na miejscowym stadionie sportowym.

Miłośników biegania po lesie w sobotę zaprasza Trzebnica. 25 maja rozegrany zostanie tam Trzebnica Cross Race. Do wybory dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Trasa biegu, rozgrywanego na 2,5-kilometrowych pętlach, ma charakter pagórkowaty, a prowadzi głównie ścieżkami w Lesie Bukowym. Start i meta znajdują się w okolicy Stawów Trzebnickich przy ul. Leśnej. Początek rywalizacji o godz. 11.00.

W niedzielę, czyli 26 maja w podwrocławskich Prusicach rozegrany zostanie piąty bieg cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 9.30. Zapisy na miejscu przed biegiem.

Przed nami szósta edycja Sky Tower Run. 26 maja we Wrocławiu z najwyższym budynkiem w kraju zmierzy się tysiąc zawodników z całej Polski oraz goście z zagranicy. Tradycyjnie trasa zawodów prowadzić będzie na 49. piętro, co oznacza, że pokonać trzeba będzie 1142 schody. Już po raz czwarty Sky Tower Run rozgrywany będzie w randze Mistrzostw Polski. Start zmagań w niedzielę o godz. 10.00.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama