Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (27.05-2.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-05-26 18:30 | Zmodyfikowano: 2019-05-26 18:30
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Piastowska Piętnastka to nazwa crossowej imprezy, która 1 czerwca już po raz piąty odbędzie się we Wrocławiu. Oprócz głównego dystansu będzie można się sprawdzić także na krótszej, 6-kilometrowej trasie. Nawierzchnia jest głównie szutrowa, uczestnicy pobiegną m.in. po nadodrzańskich wałach. Piastowska Piętnastka wystartuje o godz. 11.00 z alejki przy końcu ul. Malczewskiego.

Inauguracyjna impreza z cyklu Leśna Gonitwa odbędzie się 1 czerwca w Miłogostowicach k.Legnicy. Bieg Borsuka to główna rywalizacja na 10 kilometrów, bieg na 5 kilometrów oraz zmagania najmłodszych i marsz nordic walking. Trasa prowadzi ścieżkami leśnymi. Początek o godz. 10.00 na stadionie Ikara Miłogostowice.

W sobotę 1 czerwca - jubileuszowy dziesiąty Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Siechnice. Trasa ponownie prowadzić będzie ulicami gminy na atestowanej 5-kilometrowej pętli. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Uczestnicy rywalizować będą wieczorem; start zaplanowano na godz. 20.00 przy miejscowej hali sportowej. Zapisy elektroniczne do 30.05, a w przypadku wolnych miejsc, także w dniu zawodów.

Dwudniowe święto sportu 1 i 2 czerwca odbędzie się w Gryfowie Śląskim. W sobotę rozegrany zostanie Bieg Gryfitów. Uczestnicy mają do wybory dwa dystanse: 10 i 21 kilometrów. Trasa jest zróżnicowana, głównie przełajowa. Początek zmagań o godz. 10.00 na Rynku w Gryfowie Śląskim. W niedzielę będzie można się sprawdzić w rowerowym crossie na 21 i 40 kilometrów.

2 czerwca to tradycyjna impreza w Zgorzelcu i pobliskim Goerlitz. Tego dnia rozegrany zostanie 16. Europamarathon. W transgranicznych zawodach oprócz klasycznego maratońskiego dystansu będzie można pobiec także w półmaratonie oraz na 10 i 5 kilometrów. W programie także wyścigi na rowerach rolkach i hulajnogach. Początek zawodów w niedzielę o godz. 9.00 przy Elisabethstrasse w Goerlitz.

2 czerwca w Jelczu-Laskowicach rozegrany zostanie Bieg Toyoty. Do pokonania 5 kilometrów na atestowanej trasie. Start rywalizacji o godz. 11.00 sprzed Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Techników.

W niedzielę 2 czerwca miłośnicy biegania po górach po raz kolejny spotkają się w Głuszycy koło Wałbrzycha. Rozegrany zostanie tam Półmaraton Szlakiem Riese. Uczestnicy w trakcie biegu będą mogli zobaczyć pozostałości tajnych obiektów, wybudowanych podczas II Wojny Światowej w Górach Sowich. Tzw. przewyższenie pozytywne na trasie wynosi ponad 750 metrów. Start o godz. 12.00 w parku jordanowskim przy ul. Leśnej w Głuszycy.

W niedzielę 2 czerwca w Wilczycach koło Wrocławia odbędzie się po raz pierwszy MAMAraton. To bieg dedykowany przede wszystkim zabieganym mamom, ale wystartować może nim każdy. Do pokonania jedna dziesiąta część maratonu, czyli 4,2 kilometra. Start w niedzielę o godz. 10.00 z boiska sportowego w Wilczycach.

2 czerwca rozegrany zostanie tradycyjny Półmaraton o Puchar Burmistrza Jawora oraz towarzyszący mu Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego. Uczestnicy na 21-kilometrową trasę wystartują o godz. 10.00 z rynku w Jaworze, meta jest przy Ośrodku Wypoczynkowym Jawornik.

2 czerwca na tradycyjną imprezę biegową zaprasza Radio Wrocław. W Biegu Rodzinnym na naszej ścieżce w Parku Wschodnim we Wrocławiu rywalizować będą duety, tworzone przez rodziców i dzieci. To zawody, w których tempo biegu i marszu nadają najmłodsi. Zmagania odbędą się na 3-kilometrowej trasie. Start w niedzielę o godz. 11.00. Na liście startowej jest już komplet uczestników.

Bieg Liczyrzepy - to impreza, która 2 czerwca odbędzie w Szczytnej koło Kłodzka. Do pokonania 10 kilometrów po nawierzchni asfaltowej i leśnej z kilkoma podbiegami. Start o godz. 15.00 przy ul. Bukowej.Mieroszów zaprasza wszystkich miłośników ruchu na międzynarodowy Bieg Uliczny Mieszka i Dobrawy, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca. Uczestnicy pobiegną na 15 km. Start o godz. 11.00 z Górki Parkowej w Mieroszowie, meta przy basenie w czeskim Mezimesti. Udział w biegu jest bezpłatny. W związku z przebiegiem trasy przez granicę Polski i Czech każda startująca osoba musi posiadać przy sobie aktualny paszport lub dowód osobisty.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama