Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (11.11-17.11)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-10 10:00 | Zmodyfikowano: 2019-11-10 10:00
A|A|A

fot. pro-run.pl/

Na tradycyjne bieganie po górach zapraszają Świerki koło Ludwikowic Kłodzkich. 11 listopada odbędzie się tam Górski Bieg Niepodległości. 10-kilometrowa trasa, z przewyższeniem ok. 300 metrów, prowadzi drogami polnymi i leśnymi Wzgórz Włodzickich. Start o godz.11.00 w wiosce Świerki w pobliżu tamtejszej świetlicy.

W poniedziałek 11 listopada rozegrany zostanie Wrocławski Bieg Niepodległości. Tym razem impreza przeniesie się ze Stadionu Olimpijskiego do centrum miasta. Atestowana 10-kilometrowa trasa biegu prowadzi asfaltowymi i brukowymi ulicami wokół Rynku. Do pokonania jedna pętla. Limit uczestników to 3000 osób. Start z Rynku we Wrocławiu o godzinie 17.00. Biegacze na miejsce zawodów muszą się zgłosić do 16.45.

Piąta edycja biegu Operacja 11:11, organizowanego z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędzie się 11 listopada w Brzegu Dolnym. Bieg jest rozgrywany na niespełna 3-kilometrowej pętli i trwa 11 godzin i 11 minut. Wynikiem zawodnika jest liczba okrążeń, którą pokona w limicie czasowym. Minimalny dystans wymagany do sklasyfikowania to jedna pętla. Dopuszcza się późniejszy start uczestnika, tj. rozpoczęcie zawodów już po oficjalnym otwarciu trasy. Start biegu w poniedziałek o godzinie 11:11 przy kompleksie hotelowo-sportowym Rokita w Brzegu Dolnym. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Ogólnopolski Bieg Niepodległości już po raz 26. organizuje Góra. W miejscowości na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski do przebiegnięcia będzie 10 km. W tym roku organizatorzy przygotowali dla biegaczy nową i bardzo szybką, atestowaną trasę na 4 pętlach po ulicach miasta. Start 11 listopada o godz. 13.30 z ulicy Sportowej w Górze.

W sobotę 16 listopada w Jeżowie Sudeckim k. Jeleniej Góry odbędzie się kolejna edycja biegu Ledwie Dycha. 10-kilometrowa trasa prowadzi po drogach leśnych i szutrowych masywu Góry Szybowcowej i Góry Stromiec. Start i meta zlokalizowane będą na Górze Szybowcowej. Początek zmagań o godz. 12.00.

O tym, że w mieście także można pobiegać "po górach" po raz kolejny będą przekonywać organizatorzy Biegu Trzech Wzgórz. Szósta edycja imprezy wystartuje w niedzielę 17 listopada we Wrocławiu. Trasa ma długość ok. 10 km i prowadzi głównie szutrowymi alejkami parku Grabiszyńskiego. Uczestnicy pokonają trzy wzgórza: Pafawagu, Skarbowców i Górkę Żołnierzy Polskich. Start biegu w niedzielę o 11.00 przy górce Pafawagu. W programie imprezy także bezpłatny Bieg Krasnala dla najmłodszych.

17 listopada w Lubawce odbędzie się I Bieg Kruczej Skały, który będzie jednocześnie memoriałem upamiętniającym postać zmarłego w 2016 roku trenera – Wiesława Dygonia. Przełajowe trasy wiodą przez malowniczą okolicę Gór Kruczych. Wydarzenie zostanie podzielone na 3 części – bieg główny na 10 km, rywalizacja nordic walking na 5 km oraz Bieg Motyla dla dzieci, w którym brać udział mogą najmłodsi już od 4. roku życia. Start i meta na Stadionie Miejskim w Lubawce. Początek zmagań o 10.00, bieg główny - 2 godziny później.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama